Přeskočit na obsah
Úvod » Sport a outdoor » Spacáky » Recenze Warmpeace Viking 600 – solidní tepelný komfort a kvalitní zpracování

Recenze Warmpeace Viking 600 – solidní tepelný komfort a kvalitní zpracování

Celkové hodnocení

95 %

Solidní komfort v kategorii Spacáky

Spacák Warmpeace Viking 600 je spolehlivý a cenově dostupný pro různé outdoorové aktivity. Recenze hodnotí jeho výkon v náročných podmínkách, silné stránky a potenciální nedostatky... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Tepelný komfort
 • 8,5/10
  Materiál
 • 7,5/10
  Zip
 • 9,2/10
  Hmotnost
 • 9,0/10
  Cena/výkon

Klady

 • Rychle nabývá na objemu
 • Jemný a příjemný materiál
 • Kvalitní zip značky YKK
 • Vysoký tepelný komfort
 • Zateplovací límec a kapuce
 • Praktická vnitřní kapsička
 • Dobrá odolnost proti úniku peří
 • Skvělý poměr cena/výkon

Zápory

 • Propouští peří
 • Zip se občas zasekává
 • Tužší zip vyžaduje obě ruce
 • Výroba probíhá v Číně
 • Zateplovací límec by mohl být lepší

Moje zkušenost

“Spacák Warmpeace Viking 600 nabízí solidní tepelný komfort a kvalitní zpracování za přijatelnou cenu, přestože má několik drobných nedostatků, jako je propouštění peří a občasné zasekávání zipu. Výroba v Číně může někoho odradit, ale celkově jde o spolehlivý produkt, který mě nezklamal ani v náročnějších podmínkách.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a kvalita zpracování

Když jsem poprvé rozbalila spacák, byla jsem příjemně překvapená, jak rychle nabyl na objemu. Materiál je na dotek opravdu jemný a příjemný. Bohužel, jemnost látky má i své nevýhody – propouští peří a po každé noci jsem našla na karimatce několik pírek.

Spacák je vybaven zipem od ikonické značky YKK, což jsem ocenila. Nicméně zip se občas zasekává o okolní látku, což může být otravné, zvláště když se snažíte rychle zabalit nebo rozbalit spacák v chladném počasí.

Tepelný komfort a praktické využití

Co se týče tepelného komfortu, spacák mě opravdu nezklamal. Testovala jsem ho v různých podmínkách – od jarního stanování v ČR s teplotami kolem 4°C až po podzimní stanování na Islandu s teplotami kolem 3°C a vyšší vlhkostí. Vždy jsem se cítila pohodlně, i když při větší vlhkosti spacák trochu ztrácel na hřejivosti.

Spacák je vybaven zateplovacím límcem a kapucí s pružnou tkanicí, což přidává na tepelném komfortu. Praktická vnitřní kapsička je ideální na drobnosti, jako je mobil nebo čelovka. Pro zimomřivé jedince doporučuji doplnit spacák o fleecovou vložku, která nejenže zvýší tepelný komfort, ale také ochrání spacák před znečištěním.

Vylepšení a drobné nedostatky

Jedním z menších nedostatků je tužší zip, který vyžaduje manipulaci oběma rukama a opatrnost, aby se do něj nezachytila látka. Zateplovací límec by mohl být vycpaný „buřt“ místo stahovacího s brzdičkou, ale to je spíše detail.

Další věc, která mě trochu zklamala, je fakt, že i když je firma Warmpeace česká, výroba probíhá v Číně. Chápu, že to může být nezbytné pro udržení nákladů na přijatelnou úroveň, ale na první pohled to nepůsobí nejlépe.

Co se týče úniku peří, za deset nocí jsem zaznamenala jen několik málo pírek, což je uspokojivé. Pokud hledáte spacák s dobrým poměrem cena/výkon a nevadí vám drobné kompromisy, tento model je určitě dobrou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

S péřovými spacáky jsem dříve neměl zkušenosti. Přesvědčil mě dobrý poměr hřejivosti a váhy. Spacák po půlročním používání doporučuji. Otestoval jsem ho s přítelkyní v ČR na jaře ve stanu, kdy byly nejnižší ranní teploty kolem 4°C. Fungoval parádně. V druhé půlce září jsme ho otestovali během stanování na Islandu. Tam jsme ho doplnili o fleecovou vložku do spacáku a to hlavně proto, abychom spacák šetřili a zbytečně nešpinili. Fleecová vložka se ale ukázala jako výhodná i kvůli tomu, že při větším větru neprofoukne. Spacák v této kombinaci fungoval dobře. Nejnižší teplota byla kolem 3°C s větrem a mrholením. Během mrholení, kdy byla vyšší vlhkost vzduchu, se mi zdálo, že spacák hřeje trochu méně, ale pořád to bylo dost na to, aby nám nebyla zima. Udávaná komfortní teplota -3°C mi proto přijde reálná. Samozřejmě doporučuji nezapomenout na merino prádlo, čepici a ideálně i kuklu na hlavu, protože největší zima byla na obličej.Spacák je z příjemného materiálu. Překvapilo mě, jak po vybalení z obalu hezky nabude na objemu. Uvnitř má spacák praktickou kapsu na drobnosti. Nedůvěru ve mě budí jen použitá jemná látka. Ta propouští peří a po každé noci najdete na karimatce několik pírek. Působí také dost křehkým dojmem. Zip je třeba zapínat a rozepínat opatrně. Látka se do něj ráda zasekává. To bych označil za prakticky jedinou nevýhodu, protože u mého staršího spacáku jsem se zipem tento problém neměl.Spacák je dodáván s menším kompresním obalem na cesty a s větším obalem pro skladování. My ho ale máme uschovaný v rozbaleném stavu, aby nám co nejdéle vydržel.

Ověřený zákazník

Spacák jsem testovala za deštivého počasí a teplotě, která v noci klesala na 10°C. Jsem dost zimomřivý člověk, takže první noc jsem se neodvážila sundat si ponožky, legíny a mikinu. Chvilku trvalo, než se spacák uvnitř zahřál, ale prospala jsem celou noc. Další noci jsem spala jen v ponožkách a spodním prádle a ráno jsem byla ráda, že jsem se mohla rozepnout. S vlhkostí, pokud se spacák vysloveně nenamočí, problém nebyl. Co bylo trochu otravné je velmi tuhý zip, který zespodu musíte zapínat oběma rukama a ještě dávat pozor, aby se do něj neštípl kus lemu (ale to je logické). Uvidíme, zda časem zip trochu povolí. Další malinké zklamání bylo, že přestože je firma Warmpeace česká a to byla priorita mého výběru, na štítkách na spacáku a obalech je klasické a nehezké „made in china“. Chápu, že mají výrobu tam a to kvalitní, vysvětlují to i na svých stránkách, ale prostě to hezký dojem nedělá.

Ověřený zákazník

Zkušenosti z pěti nocí „pod širákem“ v teplotním rozsahu + 6 až – 1 stupeň. Jedna noc ve stanu v – 3.V – 1 pod širákem a v – 4 pod stanem mi bylo tak akorát. Nebyla mi zima, ale nemůžu to popsat jako komfortní teplíčko. Určitě bych s tímto spacákem nejel někam do Alp a myslel si, že mi bude hřejivě teplo v limitní hodnotě udávaném výrobci – 9 stupni. O extrémní hodnotě – 28 se nemusíme ani bavit. To mají všichni výrobci mimo. Myslím si, že už to měli dávno zrušit, protože informace „skutečně ti jde o zdraví s následkem smrti“ ti toho moc relevantního neřekne.Zvolil jsem kachní peří, protože to mám i jako spacák na ryby a kvůli velké vlhkosti jsem jej upřednostnil před husím. Kachní peří z informací co mám, tak o něco lépe odolává vlhkosti než husí. Mínus je to, že je trochu cítit, ale není to nic, co by bylo zásadní.Spacák určitě doporučuji. Je jen na zvážení, nepřiplatit si 3000 Kč a mít spacák propracovanějšího + moderního střihu, z lepšího peří a z kvalitnějšího vnějšího a vnitřního materiálu (např. Pertex Quantum).Teplotní rozsah který jsem uvedl je samozřejmě jen můj subjektivní. Jak všichni víme, velmi záleží jestli usínáte nevyspaní z předešlé noci, jak moc jste najedení, v jaké jste kondici apod.Po celkově šesti nocí jsem si všiml jen jediného pírka, které vylezlo, takže i tahle stránka je uspokojivá.

Ověřený zákazník

Spacák jsem si kupovala na léto na Aljašku. I v srpnu, kdy v noci teploty klesaly k nule, byl tepelný komfort naprosto dostačující. Spala jsem ve stanu na dobré karimatce, v dlouhém triku, a většinou jsem spala se spacákem polorozepnutým. Spacák jsem ještě pro usnadnění údržby doplnila hedvábnou vložkou -doporučuju, pokud ve spacáku spíte třeba jak já celé léto, vložku snadno přemáchnete (navíc hedvábná nic neváží a je příjemná) a spacák pak nemusíte prát. Jinak je ale podšívka spacáku velice jemná a příjemná (akorát teda v této souvislosti upozorňuju, že je třeba při rychlejším zapínání hlídat, aby se podšívka nepřivřela do zipu, a to i přesto, že jsou zipy široce pevněji podšité, mně se to povedlo, naštěstí se neroztrhla). Nad koupí péřového spacáku jsem trochu váhala – měla jsem trochu strach, jak bude zvládat aljašskou vlhkost (v srpnu prší třeba týden v kuse a v podstatě všechno se změní na vodu), ale naprosto v pohodě, spacák pořád dostatečně hřál (a samozřejmě jsem vždycky hned s prvním sluníčkem spacák nechala vysušit). Celkově je spacák moc příjemný, lehoučký, teploučký. Po sbalení slušná velikost i váha. Doporučuju.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Warmpeace Viking 600?

Kupte, pokud…

Chcete spacák s dobrým tepelným komfortem

Spacák nabízí skvělý tepelný komfort i při nízkých teplotách kolem 3°C, což ho činí ideální volbou pro třísezónní použití.

Hledáte spacák s kvalitním zpracováním

Spacák je vybaven zipem od značky YKK a má příjemný materiál, který rychle nabývá na objemu po rozbalení.

Potřebujete univerzální spacák

Díky praktickým doplňkům jako je zateplovací límec, kapuce s pružnou tkanicí a vnitřní kapsička, je tento spacák skvělou volbou pro různá outdoorová dobrodružství.

Nekupujte, pokud…

Vadí vám únik peří

Jemná látka spacáku propouští peří, což může být otravné, pokud nechcete každé ráno nacházet pírka na karimatce.

Nechcete se zabývat zipem, který se zasekává

Zip se občas zasekává o okolní látku, což může být nepříjemné, zvláště když se snažíte rychle zabalit spacák v chladném počasí.

Preferujete výrobky vyrobené v ČR

I když je firma Warmpeace česká, výroba probíhá v Číně, což může být pro někoho zklamáním.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak se spacák chová při vyšší vlhkosti?
Spacák při vyšší vlhkosti trochu ztrácí na hřejivosti, ale stále poskytuje dostatečný tepelný komfort. Doporučuji používat fleecovou nebo merinovou vložku, která absorbuje vlhkost a zvyšuje tepelný komfort.
Jaký je rozdíl mezi kachním a husím peřím ve spacáku?
Kachní peří je odolnější vůči vlhkosti než husí, ale může mít lehký zápach. Husí peří je lehčí a má lepší izolační vlastnosti, ale hůře snáší vlhkost.
Jak správně pečovat o spacák, aby dlouho vydržel?
Spacák skladujte v rozbaleném stavu v přiloženém velkém obalu, aby peří neztratilo svůj loft. Pravidelně ho větrejte a po každé túře ho nechte důkladně vyschnout. Při praní používejte speciální prostředky na péřové výrobky.
Mohu spacák použít v extrémních podmínkách?
Spacák je vhodný pro třísezónní použití v našich podmínkách, ale v extrémních mrazech kolem -9°C nebo nižších by mohl být nedostatečný. Doporučuji ho doplnit o další vrstvy nebo zvolit spacák s nižším teplotním limitem.
Jak se vyhnout zasekávání zipu?
Při zapínání a rozepínání zipu postupujte pomalu a oběma rukama. Dávejte pozor, aby se do zipu nezachytila okolní látka. Pokud se zip zasekne, jemně ho uvolněte zpět a opatrně pokračujte.
Jaký je rozdíl mezi standardní a Wide verzí spacáku?
Wide verze spacáku poskytuje více prostoru, což oceníte, pokud máte širší postavu nebo se rádi více pohybujete během spánku. Standardní verze je kompaktnější a lehčí, což je výhodné při delších túrách.
Je spacák vhodný pro osoby s alergií na peří?
Pokud máte alergii na peří, tento spacák pro vás nebude ideální volbou. Zvažte syntetické alternativy, které jsou hypoalergenní a nabízejí podobný tepelný komfort.

Parametry

Název produktu: Warmpeace Viking 600
Typ produktu: Spacáky
Výrobce: WARMPEACE
Tvar: mumiové
Extrémní teplota: -28 °C
Spojovatelnost: ano
Limitní teplota: -9 °C
Komfortní teplota: -3 °C
Sezónní určení: třísezónní
Určení: unisex

Fotogalerie

Posouzení: Warmpeace Viking 600

Warmpeace Viking 600

Verdikt: Warmpeace Viking 600

Warmpeace Viking 600

Komentáře k Warmpeace Viking 600

Warmpeace Viking 600

Průzkum Warmpeace Viking 600

Warmpeace Viking 600

Analýza Warmpeace Viking 600

Warmpeace Viking 600

Testování Warmpeace Viking 600

Warmpeace Viking 600

Jak vybrat nejlepší spacák: Průvodce pro spáče všech kategorií

Typy spacáků

Ne každý spacák je stejný. Výběr správného typu spacáku může výrazně ovlivnit váš spánek.

Letní spacáky

Určitě využijete na festivaly, k moři nebo na letní táboření. Jsou lehčí a skladnější. Podívejte se na modely s větracími zipy, abyste se v noci nepřehřívali.

Třísezónní spacáky

Nejoblíbenější volba. Vhodné od jara do podzimu. Vyzkoušejte spacáky s komorovou konstrukcí, které lépe udrží teplo.

Zimní spacáky

Pro bivakování na sněhu nebo extrémní túry. Investujte do modelů s kapucí a tepelným límcem, abyste zamezili úniku tepla.

Materiál spacáku

Materiál spacáku hraje klíčovou roli v jeho komfortu a výkonu. Zaměřte se především na výplň a vnější materiál.

Syntetické výplně

Skvěle odvádějí vlhkost a jsou vhodné do vlhkých podmínek. Rychle schnou a hřejí i mokré. Jsou méně poddajné než peří, ale často cenově dostupnější a vhodné pro alergiky.

Péřové výplně

Špičkový izolační materiál, který nabízí výborný poměr hmotnosti k tepelné izolaci. Pátrejte po modelech s vysokou plnivostí (označovanou jako ‚fill power‘), abyste dosáhli maximální izolace s minimální hmotností. Ovšem peří má horší izolační vlastnosti v mokrých podmínkách.

Na co si dát pozor při výběru spacáku

 • Velikost a tvar: Spacák musí dobře padnout. Příliš volný spacák neudrží teplo. Mumiové spacáky jsou nejefektivnější, co se týče izolace.
 • Tepelný komfort: Věnujte pozornost teplotním údajům. Euro Norma (EN 13537) poskytuje standardizované teplotní limity. Zvolte spacák podle teplot, které budete čelit.
 • Hmotnost a sbalitelnost: Na delší túry si zvolte lehký a sbalitelný spacák. Zkontrolujte, zda obsahuje kompresní obal, který usnadní přepravu.

Podšívka spacáku: Přemýšlejte o materiálech, které jsou nejenom teplé, ale také příjemné na dotek. Vyvarujte se hrubých a škrábavých podšívkových materiálů. Mikrovlákno nebo bavlněná podšívka jsou výborným řešením pro maximální pohodlí.

Zipy a doplňky: Kvalitní zipy s anti-snag konstrukcí zabraňují zaseknutí látky v zipu. Pokud plánujete nocování ve velmi chladných podmínkách, zvažte také spacák s dvojitým zipem pro lepší regulaci teploty.

Výběr správného spacáku není jednoduchý. Důležitá je kombinace funkčností, pohodlí a správné velikosti. Věnování pozornosti detailům, jako jsou materiály a praktické doplňky, vám zajistí klidný a pohodlný spánek za všech okolností.

Nejprodávanější z kategorie spacáky