Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Xiaomi Mi A3 4GB/128GB – cenově dostupný s dobrým fotoaparátem

Recenze Xiaomi Mi A3 4GB/128GB – cenově dostupný s dobrým fotoaparátem

Celkové hodnocení

94 %

Solidní volba v kategorii Mobilní telefony

Chytrý telefon Xiaomi Mi A3 zaujme cenovou dostupností, kvalitním fotoaparátem, výdrží baterie a dobrým poměrem cena/výkon, i když má nižší rozlišení displeje... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Výkon
 • 7,8/10
  Displej
 • 9,0/10
  Baterie
 • 8,0/10
  Konstrukce
 • 8,5/10
  Fotoaparát
 • 9,0/10
  Systém

Klady

 • Elegantní design a kvalitní zpracování
 • Odolné sklo Corning Gorilla 5
 • Tři atraktivní barevné varianty
 • Dostatečný jas displeje
 • Plynulý chod díky procesoru Snapdragon 665
 • Výborný zadní fotoaparát s trojitým objektivem
 • Detailní a ostré fotky i za šera
 • Ultraširokoúhlý objektiv pro širší scény
 • Skvělá přední kamera pro selfie
 • Dlouhá výdrž baterie 2-3 dny
 • Rychlé 18W nabíjení

Zápory

 • Skleněné tělo náchylné k poškrábání
 • Těžší a kluzký bez pouzdra
 • Displej s nízkým rozlišením 720p
 • Adaptivní jas nefunguje spolehlivě
 • Prodleva při focení
 • Chybí NFC

Moje zkušenost

“Xiaomi Mi A3 je solidní volbou pro uživatele, kteří hledají cenově dostupný telefon s dobrým fotoaparátem a dlouhou výdrží baterie. Přestože má své nedostatky, jako je nižší rozlišení displeje a absence NFC, jeho celkový výkon a design mě příjemně překvapily.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

Xiaomi Mi A3 mě hned na první pohled zaujal svým elegantním designem. Telefon je k dispozici ve třech barvách – bílá, modrá a šedá. Osobně jsem zvolil bílou variantu, která působí čistě a moderně. Celé tělo je vyrobeno z odolného skla Corning Gorilla 5, což dodává telefonu prémiový vzhled.

Na druhou stranu, skleněné provedení má své nevýhody. Telefon je těžší a náchylnější k poškrábání a rozbití při pádu. Bez pouzdra bych se neodvážil telefon používat. Kromě toho se sklo snadno zapatlá otisky prstů, což může být pro někoho nepříjemné.

Displej a výkon

Displej Xiaomi Mi A3 má rozlišení 720p, což je na dnešní poměry trochu nízké. Při běžném používání jsem ale jednotlivé obrazové body neviděl. Viditelné jsou pouze při pohledu zblízka, což se běžně neděje. Jas displeje je dostatečný, i když na přímém slunci by mohl být o něco vyšší.

Adaptivní jas funguje někdy nevyzpytatelně a displej se často ztmaví více, než by bylo potřeba. To může být obzvlášť nepříjemné při prohlížení fotek, kdy je třeba ručně zvyšovat jas. Procesor Qualcomm Snapdragon 665 zajišťuje plynulý chod telefonu a optimalizuje spotřebu baterie. Telefon se neseká a zvládá i náročnější aplikace bez problémů.

Fotoaparát a baterie

Zadní fotoaparát s trojitým objektivem a 48 Mpx rozlišením je jedním z hlavních lákadel tohoto modelu. Fotky jsou ostré a detailní, a to i za horších světelných podmínek. Ultraširokoúhlý objektiv se 118° záběrem umožňuje zachytit širší scény. Přední 32Mpx kamera zase potěší milovníky selfie.

Nicméně, rychlost fotoaparátu by mohla být lepší. Mezi stisknutím spouště a pořízením snímku je citelná prodleva. Baterie s kapacitou 4030mAh je dalším silným bodem. Při běžném používání vydrží telefon 2-3 dny. Podpora rychlého 18W nabíjení je skvělá, takže telefon stráví minimum času v zásuvce.

Celkově jsem s Xiaomi Mi A3 spokojený. Má své mouchy, ale za danou cenu nabízí hodně muziky. Pokud hledáte telefon s dobrým fotoaparátem, dlouhou výdrží baterie a čistým Androidem, je tohle dobrá volba. Na druhou stranu, pokud je pro vás důležité NFC nebo vyšší rozlišení displeje, možná budete muset hledat dál.

Zkušenosti dalších zákazníků

Přešla jsem na tento telefon také z Xiaomi telefonu (A2 Lite – bohužel neměl gorila glass takže se do půl roku objevil pavouk), s tímto telefonem jsem byla nadmíru spokojená, proto jsem se rozhodla pro stejnou značku a opět i čistý android .Tento telefon (Mi A3) bych si už nikdy nekoupila, oproti A2 má katastrofální displej, jinak citlivý senzor otáčení i na jas, což mě vytáčí že všeho nejvíc, také se oproti A2 Lite docela zadrhává a nemyslím si, že by to bylo sítí, předchozí telefon stejně značky opět problém neměl

Ověřený zákazník

Super telefon s Android One, takže v něm není neodstranitelný předinstalovaný bordel (facebooky a podobný). Trochu mi chyběla aplikace na ovládání infraportu, kterou sem musel doinstalovat. Na ploše je lišta vyhledávání, která nejde odstranit. Jinak samý pozitiva, displej je krásný a rozlišení HD je dostatečný, dostatek paměti a úložiště, super konektivita. Trochu zamrzí chybějící NFC, ale bez něj se obejdu. Velká baterie je také plus. Za ty peníze asi nejlepší možná koupě.

Ověřený zákazník

Za málo peněz celkem dost muziky. Škoda že je obalen přiblblým sklem a ne kvalitním plastem. Hmotnost a malá odolnost proti pádu je nepříjemná a poškození bez pouzdra velmi reálné. Prostředí je velmi svižné, ale málo přizpůsobivé. Instalaci jiného launcheru považuji skoro za nutnost. Moderní čtečka v displeji funguje podprůměrně, až mizerně. Zvyknout se na to celkem těžko. Každopádně klasická čtečka zezadu je rychlejší a spolehlivější. NFC vnímám jako velký nedostatek, ale žít se bez něj dá. Displej není rozhodně tak špatný, jak se všude píše a mluví. Horší je to však s tím, že při vypnutí automatiky si dělá co chce a věčně je tmavý. Světelnost na slunci je průměrná. Naopak s minimálním jasem v noci problém nemám, na rozdíl od mnoha recenzí…Vzhledem k totálnímu selhání výrobce u řady ONE recenzi měním po několika měsících na „NEDOPORUČUJI“

Ověřený zákazník

Nejsem příliš náročný uživatel. Potřebovala jsem 2 SIM, velkou baterii, velkou vnitřní paměť a dobrý foťák. Zároveň jsem chtěla mobil v bílé barvě, ty barevné varianty, co jsou teď IN, se mi vůbec nelíbí. Sáhla jsem tedy po A3. Oproti předešlému mobilu (xiaomi note 4) fotí opravdu luxusně, jen přední kamera fotí mnohem lépe než zadní kamera starého mobilu, takže se můžete těšit na krásná selfíčka :)Android One může být výhodou i nevýhodou. Vyhnete se různým zbytečným aplikacím výrobce, ale na druhou stranu samotné nastavení telefonu je dost chudé. Například jsem nikde nenašla vypnutí notifikačních zvuků aplikací. Vadí mi to především u messengeru. Přestože mám v nastavení aplikace zvuky vypnuté, mobil mi stále cinká. Jediným řešením je tichý režim.Baterie při velkém uživání vydrží v pohodě den, při mém běžném užívání 2-3 dny.Čtečka prstů v displeji funguje skvěle. Problém je jen s mokrým prstem nebo špinavým displejem.Mobil má notifikační diodu (u nynějších mobilů už není úplně běžné), ale je poměrně malá, snadno se dá přehlédnout. Navíc bliká pouze bílou barvou. U starého mobilu se dala nastavit pro každou aplikaci jiná barva.Chybí NFC, což mně osobně nevadí, nepoužívám mobil k placení.Spousta recenzí na netu kritizuje rozlišení displeje a to hlavně viditelnost jednotlivých obrazových bodů. Při normálním užívání body opravdu neuvidíte. Jsou viditelné jen ze vzdálenosti cca 10 cm a nevím, kdo by se z takové vzdálenosti na mobil koukal… Jas mi přijde také ok. V noci mě z něj nemám pocit oslepnutí a na slunci také na displej vidím. I když je pravda, že by mohl být ještě o kapánek vyšší.Za mě je to luxusní mobil za skvělou cenu.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Mi A3 4GB/128GB?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s výborným fotoaparátem

Zadní fotoaparát s trojitým objektivem a rozlišením 48 Mpx zachytí ostré a detailní snímky, a to i za horších světelných podmínek.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

Baterie s kapacitou 4030mAh vydrží při běžném používání 2-3 dny a podpora rychlého 18W nabíjení zajišťuje minimum času stráveného v zásuvce.

Preferujete čistý Android

Xiaomi Mi A3 nabízí čistý Android bez zbytečných předinstalovaných aplikací, což zajišťuje plynulý chod a pravidelné aktualizace.

Nekupujte, pokud…

Vyžadujete vyšší rozlišení displeje

Displej s rozlišením 720p může být pro některé uživatele nedostatečný, zvláště pokud jsou zvyklí na vyšší rozlišení.

Potřebujete NFC

Telefon postrádá NFC, což může být problém pro ty, kteří používají mobilní platby nebo jiné NFC funkce.

Vadí vám skleněné tělo telefonu

Skleněné provedení telefonu je náchylné k poškrábání a rozbití při pádu, což může být nepohodlné pro každodenní používání bez pouzdra.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou skutečné výhody a nevýhody skleněného těla Xiaomi Mi A3?
Skleněné tělo dodává telefonu prémiový vzhled a příjemný pocit na dotek. Na druhou stranu je těžší a náchylnější k poškrábání a rozbití. Bez pouzdra se snadno zapatlá otisky prstů.
Jak se chová adaptivní jas displeje Xiaomi Mi A3 v praxi?
Adaptivní jas často ztmaví displej více, než by bylo potřeba. To může být nepříjemné při prohlížení fotek, kdy je třeba ručně zvyšovat jas. Na přímém slunci by mohl být jas vyšší.
Jak rychle reaguje fotoaparát Xiaomi Mi A3 při focení?
Fotoaparát má citelnou prodlevu mezi stisknutím spouště a pořízením snímku. To může být nepříjemné, pokud potřebujete rychle zachytit moment.
Jak dlouho vydrží baterie Xiaomi Mi A3 při běžném používání?
Při běžném používání vydrží baterie 2-3 dny. Podpora rychlého 18W nabíjení zajistí, že telefon stráví minimum času v zásuvce.
Je nízké rozlišení displeje Xiaomi Mi A3 skutečně problém?
Při běžném používání nejsou jednotlivé obrazové body viditelné. Problémem může být pouze při pohledu zblízka. Na přímém slunci by mohl být jas vyšší.
Jaké jsou hlavní výhody čistého Androidu v Xiaomi Mi A3?
Čistý Android znamená, že v telefonu není žádný neodstranitelný předinstalovaný software. Systém je rychlejší a efektivnější. Pravidelné aktualizace zajišťují bezpečnost a nové funkce.
Chybí Xiaomi Mi A3 nějaké důležité funkce?
Ano, chybí NFC, což může být problém pro ty, kteří chtějí používat telefon k bezkontaktnímu placení. Také adaptivní jas displeje není vždy spolehlivý.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Mi A3 4GB/128GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Konstrukce: dotykové
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 9.0 (Pie)
Hmotnost: 173.8 g
Možnost paměťové karty: ano
Produktová řada: Xiaomi Mi A3
Nadstavba systému: bez nadstavby

Fotogalerie

Hodnocení Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Shrnutí: Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Verdikt: Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Úvaha o Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Pozorování Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Kritika Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Hodnocení: Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Analýza Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Posouzení: Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Testování Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Xiaomi Mi A3 4GB/128GB

Jak vybírat mobilní telefon? Zjistěte, na co se zaměřit

Životnost baterie: Kolik hodin skutečně vydrží?

Životnost baterie je klíčová. V listech s parametry často vidíte čísla v miliampérhodinách (mAh), ale realita se může lišit. Podívejte se na recenze reálných uživatelů. Například telefon s baterií 5000 mAh může v závislosti na optimalizaci systému vydržet déle než jiný s větší kapacitou.

Fotoaparát: Kvalita, která opravdu záleží

Nenechte se zlákat jen číslem megapixelů. Důležitá je celková kvalita obrazu. Zaměřte se na recenze, které podrobně rozebírají schopnosti fotoaparátu za různých světelných podmínek. Telefony s nižším počtem megapixelů mohou mít lepší optiku a software pro zpracování obrazu, což se projeví na kvalitě fotek.

Výběr operačního systému: Android vs. iOS vs. jiné

Volba mezi Androidem a iOS je zásadní. Android poskytuje více možností úprav a širokou škálu zařízení v různých cenových kategoriích. Na druhé straně iOS nabízí hladkou integraci s ekosystémem Apple, což ocení uživatelé vlastnicí více produktů této značky. Existují i další alternativy, jako třeba HarmonyOS od Huawei, ale jejich ekosystém a podpora aplikací jsou zatím omezené.

Jak zamíchat mezi Android a iOS?

Rozhodněte se podle toho, co vám lépe vyhovuje. Milujete vlastní úpravy? Jděte do Androidu. Chcete spolehlivý výkon a jednoduchý ekosystém? iOS bude pro vás to pravé. Nikdy nepodceňujte ani osobní preference v užívání systému a aplikací.

Poznámka: Zkuste si telefon před koupí osahat v obchodě. Rozdíly v uživatelském rozhraní jsou citelné a stojí za to se s nimi seznámit osobně.

Konzistence aktualizací: Klíčem k dlouhověkosti telefonu

Ověřte frekvenci aktualizací systému výrobce. Někteří výrobci jako Google a Apple poskytují aktualizace pravidelně a dlouhodobě. Levnější značky mají tendenci méně často aktualizovat, což vede k rychlejšímu zastarání telefonu. Bezpečnostní záplaty jsou zvlášť důležité, proto volte značku, která se o ně stará pravidelně.

Jak si to ověřit?

 • Sledujte informace o podpoře příslušného výrobce.
 • Přečtěte si uživatelské recenze na specializovaných stránkách.

Výběr mobilního telefonu není jednoduchý, ale pokud se zaměříte na správné faktory, jako je životnost baterie, skutečná kvalita fotoaparátu, operační systém a pravidelnost aktualizací, můžete najít ten správný model právě pro vás. Sledujte trendy, čtěte zkušenosti ostatních a nebojte se investovat čas do důkladného výběru.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony