Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Chytré náramky » Recenze Xiaomi Mi Band 2 – dlouhá výdrž baterie a přesný krokoměr

Recenze Xiaomi Mi Band 2 – dlouhá výdrž baterie a přesný krokoměr

Celkové hodnocení

92 %

Cenově dostupný v kategorii Chytré náramky

Xiaomi Mi Band 2 kombinuje stylový design s praktickými funkcemi, dlouhou výdrží baterie a přesným krokoměrem. Přes drobné nedostatky je cenově dostupný a výkonný... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Design
 • 8/10
  Funkce
 • 9,5/10
  Výdrž
 • 8,5/10
  Přesnost
 • 7,5/10
  Připojení
 • 7/10
  Viditelnost

Klady

 • Elegantní a stylový design
 • Pohodlné celodenní nošení
 • Odolný vůči prachu a vodě
 • Přesný krokoměr
 • Dlouhá výdrž baterie až 20 dní
 • Automatické rozpoznání sportovní aktivity
 • Stabilní Bluetooth připojení
 • Upozornění na příchozí hovory a zprávy

Zápory

 • Nutnost zapnutí polohy GPS
 • Horší grafické zpracování statistik
 • Občasné odpojení od telefonu
 • Špatná čitelnost na slunci
 • Reakce na vodu jako na dotyky
 • Nespolehlivé měření spánku během dne
 • Nespolehlivé měření tepu při vlhkosti

Moje zkušenost

“Mi Band 2 je pro mě solidní volbou pro každodenní sledování fitness aktivit díky své dlouhé výdrži baterie a přesnému krokoměru. I když má své nedostatky, jako je horší čitelnost na slunci a občasné problémy s připojením, jeho celkový výkon a funkce odpovídají ceně. Pokud hledáte cenově dostupný a stylový fitness náramek, který poskytuje základní funkce spolehlivě, Mi Band 2 stojí za zvážení.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a pohodlí

Mi Band 2 je elegantní a stylový fitness náramek, který se hodí k jakémukoli outfitu. Černý OLED displej je lesklý a odolný vůči poškrábání i otiskům prstů. Příjemně se nosí a pevně sedí na zápěstí, což je důležité pro celodenní nošení.

Pásek je vyroben z kvalitního materiálu, který se snadno nerozepíná a je odolný vůči prachu a vodě. Navíc si můžete vybrat z několika barevných variant, což je skvělý bonus.

Funkce a výdrž

Mi Band 2 měří tepovou frekvenci, zaznamenává kroky a zobrazuje aktuální čas. Jednou z nejlepších funkcí je upozornění na dlouhé sezení, které vás jemně upozorní, že je čas se protáhnout. Náramek také automaticky rozpozná, když začnete sportovat, což je velmi praktické.

Výdrž baterie je úžasná. I při zapnutých notifikacích a pravidelném používání vydrží až 20 dní. Nabíjení trvá přibližně dvě hodiny, což je přijatelné.

Bluetooth připojení je stabilní a spotřebovává méně energie. Náramek vás upozorní na příchozí hovory a zprávy, což je velmi užitečné.

Přesnost a spolehlivost

Krokoměr je velmi přesný díky vylepšenému algoritmu. Mi Band 2 poskytuje realistické údaje, což je důležité pro sledování vaší aktivity. Bohužel, měření spánku není tak spolehlivé. Náramek často nerozpozná spánek během dne, což je problém pro ty, kteří pracují na noční směny.

Měření tepu je někdy nespolehlivé, zejména pokud je náramek vlhký nebo pokud máte chlupaté zápěstí. Nicméně, většinou funguje dobře a poskytuje užitečné informace.

Nevýhody a problémy

Jedním z hlavních problémů je nutnost zapnutí polohy GPS pro aplikaci Mi Fit. To může být nepohodlné a zbytečně vybíjí baterii telefonu. Dále, aplikace Mi Fit má horší grafické zpracování krokových statistik, což může být pro někoho odrazující.

Občas se náramek odpojí od telefonu, což může být frustrující. Pokud náramek není večer připojený delší dobu, zbytek kroků za den se nemusí načíst do aplikace. To je problém, který by měl být vyřešen v budoucích verzích aplikace.

Viditelnost na slunci není ideální. Displej je na přímém slunci špatně čitelný a snadno se umatlá. Ve sprše náramek reaguje na vodu jako na dotyky, což může být nepříjemné.

Celkové dojmy

Mi Band 2 je skvělý fitness náramek za přijatelnou cenu. Má své nedostatky, ale většina z nich je snesitelná nebo řešitelná. Pokud hledáte levný a stylový fitness náramek s dlouhou výdrží baterie a přesným krokoměrem, Mi Band 2 je skvělou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Na tento náramek jsem dlouho čekal a jeho koupě nelituji.Zakoupil jsem nakonec u českého prodejce, původně byl objednán z číny, ale nedorazil a následně v číně podražil,že už se to skoro nevyplatilo.S párováním jsem osobně problém neměl (Ulefone Power, Android 5.1), používám jako u první verze náramku kombinace aplikaci MiFit(oficiální) a Mi Band Tools(stojí 50kč, ale rozhodně se vyplatí a zároveň podpoříte vývoj), vývojáři této aplikace jsou velice ochotní a v případě dotazů, nebo připomínek poměrně rychle odpoví, vysvětlí, poradí.V druhé zmíněné aplikaci si lze i měnit přednastavené ikonky, dokonce je možné zvoli dvě ikonky po sobě, lze nastavit i notifikace zmeškaných hovorů, osobně používám notifikace na hovory, sms, messenger, mail, kalendář a hangout.Funguje bezvadně.Oficiální aplikaci používám na měření kroků a spánku.Měření kroků zaznamenalo od první verze pokrok, ale kdo pracujete rukama, musíte počítat s tím,že náramek není vševědoucí, nicméně jak píši, určitý pokrok tu je.Krok zpátky je bezesporu měření spánku, jednak ukazuje podstatně méně hlubokého spánku, oproti jeho předchůdci a co je osobně pro mě největší nedostatek, po noční spánek neměří, vývojáři prostě předpokládají, že se spí v noci a přes den vám spánek nezměří.Již jsem toto urgoval, ale bez reakce a náprava se nekoná, nutno s tím tedy bohužel počítat.Hodiny jako takové jsou bezvadné, je to už hodně let, co jsem měl hodinky naposled na ruce, neměnil bych, je to super.Měření tepu je zajímavá funkce, můžete vyvolat buď na náramku, nebo v aplikaci, můžete se setkat s tím,že náramek vám tep nezměří, stalo se mi tak převážně, když jsem byl upocený pod náramkem, někdo dokonce uváděl že jsou problém i chlupy, nemám to ale potvrzené.Baterie v náramku mi vydrží cca 14dní, ze začátku drží nabitý , ale zejména od 20% níž už je to vážně fofr.Příjemné je nastavení upozornění na nízkou baterii, nastavíte si při kolika % baterie vás aplikace upozorní, že máte nabít, takže se o to nemusíte prakticky vůbec starat.Nabíjení trvá cca 2 hodiny.Na náramku si můžete navolit, co chcete vidět, pořadí je pevné.Čas se ukazuje vždy, nelze odebrat, další kroky si již můžete vypnout, nebo zapnout.Jsou to kroky, kilometry, spálené kalorie, tep a % baterie.Zatím se mi nepodařil os náramkem nikde narazit, předešlo verzi jsem poškrábal poměrně snadno, zde je sklíčko,takže těžko říct, co to vydrží.Rozhodně bych doporučil každému, ozhodně velký plus je baterie a cena.Než kupovat rádoby chytré hodinky za 3-4tisíce, které budete nabíjet každé dva dny a rozlišení displeje je jak za dob prvních barevných displejů. doporučuji spíše tohle.Xiaomi tohle umí, i přes nedostatky, hodnotím pozitivně, vše se nechá nějakým způsobem přejít, nebo si zvyknout.

Ověřený zákazník

Mi Wristband je levná varianta stylového fitness náramku. Krokoměr je jeden z nepřesnějších na trhu, algoritmus vytvořený společností Xiaomi je téměř dokonalý. V ceně je zahrnutý i měříc tepu, který je ale na vyžádání, což se dá řešit aplikacemi 3. stran. Vibrace jsou příjemné a efektivní, hlavně při použití jako budík. Náramek disponuje 2 senzory na přesné změření spánku, problém však je, že náramek ne vždy rozezná aktivitu samotnou (spánek). Zdá se jak kdyby fungoval lépe pouze v nočních hodinách (podlě času v hodinkách), ale to je jen teorie. Další výhodou je voděodolnost a certifikace IP67, dále také výdrž baterie, i přes to, že není zdaleka 30 dnů jak uvádí výrobce, je stejně 20 dní hodně. Samozřejmě tato doba, se snižuje, pokud si spustíte měříc tepu při sledování spánku, kde každých 10 minut snímá tep a tím zajistí lepší přesnost časů lehkého spánku a REM spánku. Mnoho věcí a nedostatků tohoto produktu lze řešit neoficiálními aplikacemi, jedná se například o nepřerušené měření tepu, prodloužení doby zobrazení informací na OLED displeji, čtení zpráv přímo v náramku apod. Oficiální aplikace nabízí pouze slabý odvar možností, výhodou je ale propojení s Google Fit.Nejcitlivější problémy Mi Wristband je rozhodně propojení s telefonem, což je první věc na kterou jsem narazil a řešil jí téměř 2 dny. Frustrace s tím spojená, mě málem donutila odstoupit od kupní smlouvy a produkt vrátit. Naštěstí strýček Google pomohl, vyzkoušel jsem téměř vše (restart bluetooth, restart telefonu apod.). Problém jsem nakonec vyřešil díky fóru společnosti Xiaomi, kde jsem našel tip propojení náramku s telefonem v době nabíjení náramku. Škoda, že žádné aplikace nedokáží proniknout do kódu softwaru náramku a nelze přidat další algoritmy pro měření jiných aktivit, jako posilování, plavání, lezení apod. (náramek nabízí pouze běhání na pásu a nebo venku).Pro mě byl tento produkt jasnou volbou vzhledem k ceně a také jsem do té doby nenosil žádné hodinky, ani smart ani klasické, takže výborná alternativa (mimo hodin také zobrazuje den a datum). Momentálně budu řešit problém s rozpoznáním spánku, který jsem zatím ani díky tipům výrobce nedokázal vyřešit a je to jediné velké mínus. Naštěstí lze zadat čas spánku ručně.

Ověřený zákazník

Naramek sam o sobe velmi dobry, kvalitne zpracovany, relativne elegantni. Technicke papirove parametry vyborne, dlouha zivotnost, mereni tepu, vodotesnost (jen do 1m, ale i tak lepsi nez vetsina konkurence).Bohuzel v realu uz je to slabsi: detekce spanku mizerna (namisto 8h oddetekoval spanek asi 2,5h), detekce kroku nekdy nefunguje spravne (2h chuze za den a vysledek 3t kroku). Mereni tepu jen na pozadani vyberem na naramku – a ani pak se neprenasi do telefonu.Naprosto tragicka je ovsem aplikace. Na naprosto zmatecne rozvrzeni se da jeste nejak zvyknout. Ale na hodinkach mate obcas 4700 kroku, v aplikaci vam (po synchronizaci !) sviti 4200kroku – a na vedlejsi strance v aplikaci (tydenni graf) mate tvrdosijne 3600kroku, to je neomluvitelne. Hodinky casto zapominaji posledni 1-2hodiny za den (pokud se neprovede pred pulnoci synchronizace, proste se data druhy den uz neprenesou a v tydennim grafu nejsou). Kontinualni snimani tepu a par dalsich nastaveni lze vyresit nakupem aplikace ceskeho vyvojare za asi 50Kc, ale i tak kdyz nemate telefon u sebe, nemeri se. Z aplikace se neda vytvorit ucet, ktery je pro jeji funkci nutny (musite pres web, apka ma v tomhle chybu), aplikace nefunguje oficialne na tabletu (ale kdyz ji nainstalujete, tak funguje). Synchronizace s Google Fit ma fungovat bez problemu, bohuzel na nekterych zarizenich se nenabidne a nemuzete s tim nic delat. Atd. atd.Mam zkusenosti s naramky Beurer, Striiv a Fitbit. Tento vypadal zajimave jako nahrada dosluhujiciho Fitbitu, ale po 14dnech prodavam a utikam zpatky k Fitbitu nebo Striiv. A to ne kvuli naramku jako takovemu, ale naprosto tragicke a nefungujici aplikaci.

Ověřený zákazník

Xiaomi Mi Band 2 jsem si vybral, jelikož mám osobní zkušenosti s Mi Band 1. Hledal jsem především chytrý náramek, který mi zaručí dlouhou výdrž baterie, což dle mého názoru je Mi Band 2 bezkonkurenční. Zatím stále testuji, nicméně po vypnutí funkce rozsvěcování displeje při otočení ruky nebo vypnuté možnosti měřit tep ve spánku mi na jedno nabytí vydržel 25 dní (myslím si, že jsem přístroj používal vcelku normálně – občas změřil tep, kontrola času, kroků atp.)Další výhodou je voděodolnost přístroje. Nevýhodou je však příliš citlivé tlačítko u displeje. Zjistil jsem, že když se sprchujete a padají Vám kapky vody na displej, přístroj si myslí, že ho mačkáte a neustále Vám překlikává hodnoty. Co se týče přesnosti měření tepu, tak se mi občas stává, že ukazuje velké odchylky, nicméně dá se poznat, že je to nesmysl. Napodruhé či napotřetí již změří v pořádku. Co se týče přesnosti ušlých kroků a vzdálenosti (funkce učení pohybů přes aplikaci jsem zatím použil jen jednou) mi přijde na dobré, přesné úrovni. Porovnával jsem se známým co měl chytré hodinky od Applu a musím říct, že jsme se shodli téměř na víc jak 95%.Recenzí na Mi Band 2 bylo napsáno mnoho a tak se není třeba více rozepisovat. Za mě doporučuji. Myslím, že poměr cena/výkon je dobrý. Teď je spíš řada na aktualizaci aplikace Mi Fit od Xiaomi, jelikož z náramku by mohla vyždímat mnohem více než v současnosti umí.Mě osobně nejvíc vyhovuje pěkný minimalistický design, malá hmotnost a hlavně dlouhá výdrž, která mi umožňuje Mi Band 2 sebou vzít klidně více jak na 14 denní trek do hor, což v případě jiných chytrých hodinek bez absence neustálého dobíjení nelze.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Mi Band 2?

Kupte, pokud…

Hledáte levný a stylový fitness náramek

Mi Band 2 je cenově dostupný a zároveň elegantní, což z něj dělá skvělý doplněk pro každodenní nošení.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

Náramek vydrží až 20 dní na jedno nabití, což je ideální pro ty, kteří nechtějí neustále myslet na nabíjení.

Chcete přesný krokoměr

Díky vylepšenému algoritmu Mi Band 2 poskytuje realistické a přesné údaje o vašich krocích.

Nekupujte, pokud…

Pracujete na noční směny

Náramek má problémy s rozpoznáním spánku během dne, což může být nevýhodné pro ty, kteří spí přes den.

Vyžadujete spolehlivé měření tepu

Měření tepu může být nespolehlivé, zejména pokud je náramek vlhký nebo pokud máte chlupaté zápěstí.

Chcete dobré zobrazení na slunci

Displej je na přímém slunci špatně čitelný, což může být nepříjemné pro venkovní aktivity.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak mohu řešit problémy s připojením náramku k telefonu?
Pokud se Mi Band 2 nechce připojit k telefonu, zkuste náramek připojit během jeho nabíjení. Tento trik často pomáhá vyřešit problémy s připojením. Také můžete zkusit restartovat Bluetooth nebo telefon.
Jak zlepšit přesnost měření spánku?
Mi Band 2 má občas problémy s rozpoznáním spánku během dne. Můžete zkusit nastavit čas spánku ručně v aplikaci Mi Fit. Pokud to nepomůže, zkuste použít aplikace třetích stran, které mohou nabídnout lepší algoritmy pro měření spánku.
Jak zvýšit viditelnost displeje na slunci?
Displej Mi Band 2 je na přímém slunci špatně čitelný. Můžete zkusit změnit úhel, pod kterým se na displej díváte, nebo použít ruku k vytvoření stínu. Bohužel, neexistuje žádné nastavení pro zvýšení jasu displeje.
Co dělat, když náramek nereaguje správně na dotyky ve sprše?
Pokud Mi Band 2 reaguje na vodu jako na dotyky, zkuste jej ve sprše nenosit nebo jej zakrýt rukou, aby se minimalizoval kontakt s vodou. Náramek je voděodolný, ale není určen pro použití pod proudem vody.
Jak mohu prodloužit výdrž baterie?
Pro prodloužení výdrže baterie vypněte notifikace, které nepotřebujete, a snižte frekvenci měření tepu. Také můžete vypnout funkci automatického zapínání displeje při pohybu rukou. To vše můžete nastavit v aplikaci Mi Fit.
Jak řešit problémy s měřením tepu?
Pokud náramek nezměří tep správně, ujistěte se, že je suchý a pevně přiléhá k zápěstí. Pokud máte chlupaté zápěstí, zkuste náramek nosit na místě, kde je méně chlupů. Můžete také zkusit měření tepu provádět v klidnějších podmínkách.
Jak mohu synchronizovat data s Google Fit?
V aplikaci Mi Fit přejděte do nastavení a vyberte možnost propojení s Google Fit. Sledujte pokyny na obrazovce pro dokončení synchronizace. Tímto způsobem můžete mít všechna svá data na jednom místě.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Mi Band 2
Typ produktu: Chytré náramky
Výrobce: Xiaomi
Podporovaný OS: Android + iOS
S displejem: ano
Bez displeje: ne
Hmotnost: 7 g
Velikost: Univerzální

Fotogalerie

Zkušenost s Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Úvaha o Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Pozorování Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Hodnocení Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Ostestováno: Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Verdikt: Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Shrnutí: Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Posouzení: Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Hodnocení: Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Zkoumání Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Chytré náramky: Jak vybrat ten pravý a na co si dát pozor

Možnosti, které chytré náramky nabízejí

Chytré náramky dnes nabízejí řadu funkcí, které mohou být užitečné pro monitorování zdraví i zlepšení životního stylu. Základní funkcí je obvykle měření kroků, srdečního tepu a kvality spánku. Některé modely dokáží měřit okysličení krve nebo dokonce provádět EKG.

Pro sportovce jsou tu pokročilé funkce jako monitoring GPS, specifické sportovní režimy a podrobné statistiky výkonu. A pak je tu integrace s chytrými telefony – notifikace o příchozích hovorech, zprávách nebo emailech.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru chytrého náramku je důležité věnovat pozornost několika klíčovým aspektům:

 1. Kompatibilita – Ujistěte se, že je náramek kompatibilní s vaším chytrým telefonem a operačním systémem (Android, iOS).
 2. Výdrž baterie – Zvažte, jak dlouho náramek vydrží na jedno nabití. Některé modely mohou vydržet týden, jiné jen jeden či dva dny.
 3. Přesnost měření – Přesnost je klíčová zejména u funkcí, jako je měření tepu nebo okysličení krve. Přečtěte si recenze a případně si náramek vyzkoušejte.
 4. Pohodlí – Náramek by měl být lehký a pohodlný na nošení. Přemýšlejte nad materiálem pásku a jeho nastavitelností.
 5. Funkce a aplikace – Některé náramky mají širší nabídku aplikací a integrace. Důležité je, aby aplikace byla přehledná a funkční.

Výhody a nevýhody, na co si dát pozor

Výhody chytrých náramků jsou zřejmé – motivace k pohybu, sledování zdravotních parametrů a snadné přijímání notifikací. Nicméně, existují i nevýhody. Výdrž baterie může být omezená a časté nabíjení může být obtěžující. Některé levnější modely mohou mít nižší přesnost měření.

Důležité je také zaostřit na bezpečnost dat. Některé značky mohou mít lepší zabezpečení a ochranu osobních údajů. Při nákupu zkontrolujte, zda je výrobce důvěryhodný a jaké má recenze.

V neposlední řadě se zaměřte na design. Náramek by měl nejen dobře fungovat, ale také dobře vypadat. Vybírejte podle svého osobního stylu a potřeb. A nezapomeňte, že dobrý chytrý náramek nemusí být nejdražší na trhu – někdy je nejlepší volbou zlatý střed.

Nejprodávanější z kategorie chytré náramky