Přeskočit na obsah
Úvod » Domácí a osobní spotřebiče » Robotické vysavače » Recenze Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black – efektivní a jednoduché ovládání

Recenze Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black – efektivní a jednoduché ovládání

Celkové hodnocení

91 %

Spolehlivý úklid v kategorii Robotické vysavače

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black: efektivní, snadno ovladatelný robotický vysavač s vysokou kvalitou úklidu. Přes náročnější nastavení aplikace, bezchybný výkon Vás přesvědčí. Podrobná recenze uvnitř... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Navigace
 • 8,5/10
  Ovládání
 • 9,7/10
  Baterie
 • 9,0/10
  Údržba
 • 8,0/10
  Mopování

Klady

 • Vysává tiše a efektivně
 • Odstraňuje odolné skvrny
 • Skvělá laserová navigace
 • Intuitivní ovládání přes aplikaci
 • Možnost nastavení zakázaných zón
 • Výdrž baterie na velké plochy
 • Snadná údržba

Zápory

 • Nastavení aplikace není triviální
 • Občas problém s překonáváním překážek

Moje zkušenost

“Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro mě příjemně překvapil svou efektivitou a jednoduchým ovládáním. Přestože nastavení aplikace nebylo úplně intuitivní, po počátečním nastavení funguje bezchybně. Výdrž baterie a kvalita úklidu jsou na vysoké úrovni, což z něj činí spolehlivého pomocníka pro každodenní úklid.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Funkce a výkon

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro mě příjemně překvapil svým výkonem. Vysává opravdu dobře a tiše, což je velké plus, pokud nechcete rušit okolí. Díky vysokofrekvenčnímu sonickému vibračnímu mopování zvládne odstranit i odolné skvrny, což je pro mě velká výhoda, protože mám malé dítě a u nás doma je neustále něco rozlitého.

Jeho navigace pomocí laserové technologie LDS je skvělá. Dokáže přesně zmapovat místnosti a navrhnout efektivní trasy úklidu. V praxi to znamená, že žádné místo nevynechá a uklidí i hůře dostupná místa, jako jsou rohy nebo prostory pod nábytkem.

Snadnost použití a ovládání

Ovládání je velmi intuitivní, i když je vše v angličtině. Aplikace Xiaomi Home/Mi Home je přehledná a nabízí spoustu možností nastavení. Můžete si naplánovat úklid, nastavit zakázané zóny nebo definovat konkrétní oblasti, které chcete uklidit. Také je možné nastavit intenzitu sání a mopování, což je skvělé, když potřebujete rychle uklidit různé druhy nečistot.

Trochu mě zklamalo, že nastavení aplikace není úplně triviální. Ale nakonec jsem to zvládla a teď už vše funguje bez problémů. Dokonce si poradí i s překážkami, jako jsou prahy nebo lehké koberce, i když občas má problém s překonáváním některých překážek.

Výdrž baterie a údržba

Výdrž baterie je další silnou stránkou tohoto vysavače. Na jedno nabití zvládne uklidit plochu větší než 150 m², což je skvělé pro větší byty nebo domy. Baterie má kapacitu 5 200 mAh, takže se nemusíte bát, že by vysavač nedokončil úklid.

Údržba je také poměrně snadná. Vysavač se nezamotává do kabelů a do nabíjecí stanice zajede i do menšího prostoru. Jen je třeba dávat pozor při nákupu náhradních dílů, aby seděly na váš model.

Celkově jsem s robotickým vysavačem Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro velmi spokojená. Má své mouchy, ale výhody jednoznačně převažují. Doporučuji ho všem, kteří hledají spolehlivého pomocníka na úklid domácnosti.

Zkušenosti dalších zákazníků

Vysavač je za kupní cenu velmi výhodný nákup. Dobře si poradil i se zvířecími chlupy a nepořádkem kolem krbu. Nezamotavá se do kabelů u televize. Do nabíjecí stanice zvládne zajet i do malého prostoru.

Ověřený zákazník

Dostal jsem to velmi stručně. Zatím vysává velmi dobře, má snadné ovládání. Vše je v angličtině, ale můžete si stáhnout z netu slovenský návod. Vysavač neměl problém přeskočit práh dveří (zatím se jen jednou zasekl přes práh, i když šel přímo na něj, když jde šikmo, nemá problém).

Ověřený zákazník

Koupil jsem na základě recenzí a doporučení, celkově jsem s robotem spokojen. Vytírání by mohlo být lepší, čekala jsem víc. A dle doporučení jsem hadřík předem navlhčila a plochu vytřela 2x. Snad se časem naučím lépe seřizovat 🙂 Vím, že to bude lepší. Úklid je snadný, výdrž baterie zatím v pořádku, celý byt je uklizený cca na 25% kapacity (2 pokoje + kuchyň + chodba). Na střední výkon vysávání je docela tichý. Občas má problém s překonáváním překážek, jako jsou nové stoly a některé lehké koberce, které tahá před sebou, ale s tím se musí poprat, protože je to stroj. Také velké zrcadlo, vysavač se snažil vjet do zrcadlového prostoru, vyřešil jsem to v aplikaci přidáním virtuální stěny. Při nákupu náhradních dílů doporučuji dávat pozor na model, kdysi jsem koupil některé, které byly určeny pro můj model, ale po rozbalení neseděly, tak jsem je vrátil.

Ověřený zákazník

Perfektní, splnil očekávání. Náš předešlý robot byl Tesla T50. Xiaomi je o několik tříd vyšší level, který je opravdu chytrý vysavač a Tesla T50 jen náhodně pojizdejici strojek.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black?

Kupte, pokud…

Máte velký byt nebo dům

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro má výdrž baterie, která zvládne uklidit plochu větší než 150 m² na jedno nabití.

Chcete efektivní úklid s minimem námahy

Díky laserové navigaci LDS a vysokofrekvenčnímu sonickému vibračnímu mopování zvládne vysavač přesně zmapovat místnosti a odstranit i odolné skvrny.

Potřebujete snadné ovládání a přizpůsobení

Aplikace Xiaomi Home/Mi Home umožňuje plánovat úklid, nastavit zakázané zóny a definovat konkrétní oblasti k úklidu.

Nekupujte, pokud…

Nechcete se zabývat složitějším nastavením aplikace

Nastavení aplikace není úplně triviální a může vyžadovat trochu trpělivosti, než vše správně nastavíte.

Máte hodně překážek v domácnosti

Občas může mít problém s překonáváním některých překážek, jako jsou prahy nebo lehké koberce.

Očekáváte dokonalé výsledky mopování

I když mopuje dobře, někteří uživatelé zaznamenali, že výsledky nejsou vždy dokonalé a může být potřeba plochu vytřít vícekrát.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak se vypořádat s problémem, když vysavač naráží do zrcadla a snaží se vjet do zrcadlového prostoru?
V aplikaci Xiaomi Home/Mi Home přidejte virtuální stěnu před zrcadlo. Tím zabráníte vysavači, aby se pokoušel vjet do zrcadlového prostoru a zbytečně se tam zasekával.
Jak správně nastavit aplikaci, když mám problémy s jejím ovládáním?
Doporučuji stáhnout si slovenský nebo český návod z internetu. Postupně projděte všechny kroky nastavení a vyzkoušejte různé funkce. Pokud se vysavač zasekává nebo nenajde nabíjecí stanici, zkuste resetovat mapu a znovu naskenovat místnosti.
Co dělat, když vysavač tahá lehké koberce před sebou?
Pokud máte lehké koberce, které vysavač tahá před sebou, zkuste je zabezpečit protiskluzovými podložkami. Můžete také v aplikaci vytvořit zakázané zóny kolem těchto koberců, aby se jim vysavač vyhnul.
Jak zvýšit efektivitu mopování, když se zdá, že podlaha není dostatečně čistá?
Před mopováním hadřík navlhčete a poté plochu vytřete dvakrát. Můžete také zvýšit intenzitu mopování v aplikaci. Pokud máte stále problémy, zkuste použít trochu čisticího prostředku na hadřík.
Jak zajistit, aby vysavač nezamotal do kabelů u televize?
Uspořádejte kabely tak, aby byly co nejvíce mimo dosah vysavače. Můžete je také připevnit ke stěně nebo použít kabelové organizátory. V aplikaci můžete nastavit zakázané zóny kolem kabelů, aby se jim vysavač vyhnul.
Jaké jsou nejlepší způsoby, jak udržovat vysavač v dobrém stavu?
Pravidelně čistěte kartáče a nádržku na prach. Kontrolujte, zda nejsou ucpané filtry, a vyměňujte je podle doporučení výrobce. Při nákupu náhradních dílů se ujistěte, že jsou kompatibilní s vaším modelem vysavače.
Jak řešit problémy s překonáváním prahů a jiných překážek?
Pokud vysavač má problémy s překonáváním prahů, zkuste ho nasměrovat šikmo na překážku, což mu často usnadní přechod. Pokud to nepomůže, můžete použít malé rampy nebo podložky, které usnadní přechod přes vyšší prahy.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black
Typ produktu: Robotické vysavače
Výrobce: Xiaomi
Výrobce: Xiaomi
Výkon: 40 W
Sací výkon: 3000 Pa
Hlučnost: 72 dB
Typ podlah: tvrdé podlahy/koberce
HEPA filtr: ano
Barva: černá

Fotogalerie

Průzkum Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Komentáře k Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Analýza Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Poznámky k Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Pohled na Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Test: Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Hodnocení: Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Pozorování Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Verdikt: Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black

Jak na výběr dokonalého robotického vysavače: Tipy a triky

Možnosti, které trh nabízí

Robotické vysavače se za poslední roky staly nedílnou součástí mnoha domácností. Výběr je obrovský. Jak se v tom ale neztratit? Je důležité vědět, co vlastně hledáte.

Nejdůležitější otázka je: Jaký typ podlahy máte? Jsou tu možností na různé povrchy – dlažba, koberce s nízkým vlasem nebo dřevo. Robot s kartáčem na zvířecí chlupy by měla být samozřejmost, pokud máte domácí mazlíčky.

Někteří roboti zvládnou i mopovat, což je super bonus. Vybírejte tedy podle vašich potřeb, ať už jde o jediný pokoj nebo celý dům.

Výhody a nevýhody

Robotické vysavače šetří čas. Místo vysávání se věnujete rodině. To je obrovská výhoda. Další plus? Moderní modely jsou vybaveny HEPA filtry, které zachycují i jemné alergeny.

Na druhou stranu, nejsou bez chyb. Například, mají problém s vysoce členitým terénem. Schody jsou pro ně samozřejmě nepřekonatelné, a některé modely bojují i s menšími přechodovými lištami.

Výdrž baterie může být pro některé domácnosti problém. Pokud máte velké prostory, zvažte modely s delší výdrží nebo funkcí automatického dobití a pokračování v úklidu.

Na co se zaměřit při výběru

Navigace je klíčová. Levnější modely často jezdí náhodně, což může způsobit, že některá místa zůstanou nečistá. Pokročilejší verze už mapují místnosti a vysávají důkladně a efektivně.

Dalším faktorem je hlučnost. Některé vysavače jsou tiché, jiné mohou budit sousedy. Věnujte proto pozornost uvedeným decibelům.

Nezapomeňte na aplikace. Moderní robotické vysavače většinou nabízejí možnost ovládání přes chytrý telefon. To vám umožní řídit úklid, i když jste například v práci.

Na co si dát pozor

Náhradní díly a servis. Někteří výrobci vám budou opravovat robotický vysavač v rámci záruky klidně i jinde v zahraničí. Informujte se tedy, jak je na tom dostupnost servisu a náhradních dílů.

Filtry a kartáče. Je dobré se podívat, jak často se musí měnit a jaké jsou náklady na údržbu robotického vysavače. Některé levné modely mohou ve výsledku vyjít draho.

Aktualizace softwaru. Nové funkce a lepší výkon často přichází právě prostřednictvím aktualizací softwaru. Ujistěte se, že váš model bude mít podporu aktualizací i v budoucnu.

S čím jsou problém

Může se stát, že robotické vysavače nebudou správně fungovat v temných místnostech – infračervené senzory totiž potřebují světlo. To je třeba mít na paměti.

Dalším častým problémem jsou kabely a malé předměty, na které vysavač může narazit. Dobrou praxí je vždy uklidit podlahu, než začnete vysávat.

Rozhodující faktory

Výběr robotického vysavače není jen o ceně. Klíčovým faktorem je efektivita úklidu, navigace, výdrž baterie a hlučnost. Zvažte i dostupnost náhradních dílů a zákaznickou podporu.

Myslete na své konkrétní potřeby a prostudujte recenze. Dobrý výběr vám přinese nejen čistotu, ale i klid a více času na to, co máte rádi.

Nejprodávanější z kategorie robotické vysavače