Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Tiskárny » Recenze Xiaomi Mi Portable Photo Printer – skvělý nástroj pro tisk na cestách

Recenze Xiaomi Mi Portable Photo Printer – skvělý nástroj pro tisk na cestách

Celkové hodnocení

89 %

Kvalitní kapesní fotosnímek v kategorii Tiskárny

Kompaktní Xiaomi Mi Portable Photo Printer umožňuje snadné a rychlé tisknutí kvalitních fotografií přímo ze smartphonu. Instalace vyžaduje trpělivost, ale výsledky stojí za to... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Kvalita tisku
 • 5/10
  Instalace
 • 6/10
  Připojení
 • 10/10
  Přenosnost
 • 8/10
  Funkce

Klady

 • Kompaktní a lehká tiskárna
 • Vysoká kvalita tisku
 • Rychlý tisk jedné fotky
 • Nepotřebuje toner, stačí ZINK papír
 • Možnost AR animací
 • Fotky s lepkavým podkladem
 • Přímý tisk z mobilu

Zápory

 • Složitá instalace aplikace
 • Nutnost nastavit bydliště na Čínu
 • Problémy s připojením přes Bluetooth
 • Nekomfortní ovládání přes Mi Home aplikaci
 • Nevhodné pro technicky méně zdatné uživatele

Moje zkušenost

“Po počátečních obtížích s instalací a spárováním se Xiaomi kapesní tiskárna ukázala jako skvělý nástroj pro tisk kvalitních fotografií na cestách. I když aplikace Mi Home není příliš intuitivní a občasné problémy s připojením mohou být frustrující, výsledné fotografie a jejich snadné nalepení díky lepkavému podkladu papíru stojí za to. Pokud jste ochotni překonat tyto technické výzvy, tiskárna vám poskytne skvělý zážitek a uspokojivé výsledky.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a instalace

Když jsem poprvé rozbalil tuto kapesní tiskárnu od Xiaomi, byl jsem nadšený z její kompaktnosti. S rozměry 12,4×8,5×2,5 cm a hmotností pouhých 181 gramů se snadno vejde do kapsy. Skvělý společník na cesty, říkal jsem si.

Pak ale přišla na řadu instalace a spárování. A tady začaly první problémy. Instalace aplikace Mi Home nebyla právě intuitivní. Musel jsem si nastavit bydliště na Čínu a jazyk na angličtinu, což nebylo zrovna pohodlné. Pokud nejste technicky zdatní, může to být opravdu oříšek.

Používání a kvalita tisku

Když už se mi konečně podařilo tiskárnu spárovat, začal jsem tisknout fotky. A tady musím Xiaomi pochválit. Fotografie jsou opravdu krásné. I když jsou menšího formátu, kvalita je překvapivě vysoká. Tisk jedné fotky trvá jen 45 sekund, což je fajn.

Velkou výhodou je, že tiskárna nepotřebuje toner. Stačí vložit speciální ZINK papír, který má lepkavý podklad. Fotky si tak můžete hned nalepit do alba nebo na zeď. Navíc, možnost přidat AR animace do fotek je jako z Harryho Pottera. Přidává to celému zážitku něco navíc.

Problémy s připojením a ovládáním

Bohužel, ne všechno je růžové. Někdy se tiskárna nechce připojit přes Bluetooth, což může být velmi frustrující. Tento problém se objevuje hlavně při prvním párování s novým mobilním telefonem. Musel jsem několikrát restartovat router a zkoušet různé kombinace připojení, než se to podařilo.

Ovládání přes aplikaci Mi Home také není úplně jednoduché. Někdy se tiskárna po zapnutí nepřipojí a musíte proklikat specifické otázky aplikace. Pro starší osoby nebo ty, kteří nejsou zvyklí na moderní technologie, to může být velký problém.

Na druhou stranu, když už vše funguje, je to radost. Fotky se rychle vytisknou a mají dobrou kvalitu. Navíc, možnost tisknout fotky přímo z mobilu a upravit je před tiskem je skvělá. Konečně nemusím kupovat drahé instantní fotoaparáty, jako je Fujifilm Instax Mini.

Celkově vzato, pokud překonáte počáteční problémy se spárováním a ovládáním, budete s touto tiskárnou velmi spokojeni. Je to skvělý dárek a ideální pro tvorbu scrapbooků nebo diářů. Ale buďte připraveni na trochu trpělivosti při instalaci a prvním použití.

Zkušenosti dalších zákazníků

No co se týče hodnocení, velmi jsem váhala – a to hlavně kvůli spárování. Opravdu nechci nikoho podceňovat, ale starší osoby (nebo ti kteří to s moderními technologiemi moc neumí), budou mít se spárováním opravdu VELKÝ problém. Sama se v tomto světe dost orientuji a i tak jsem s tím měla problém.Takže pro ty z vás, kterým tiskárna nejde spárovat:1) Musíte se stáhnout aplikaci od Xiaomi – Mi home2) Registrovat se3) Spárovat4) Pokud vám spárování nepůjde, aplikaci odstraňte, nastavte si bydliště na Čínu (China Mainland).5) Jazyk aplikace zvolte angličtinu6) Pokud se vám spárování sekne u třetího bodu, zkoušejte to během zapnutých dat i wifi (nezapomeňte restartovat router). Pokud to nepomůže, zkuste to přes wifi kamaráda, nebo přes nějakou veřejnou.7) Všechny kroky opakujte a mezi sebou kombinujte tak dlouho, dokud se aplikace nechytneAno OPRAVDU je to takhle složité (tedy pokud nemáte štěstí a nepodaří se vám spárovat hned na poprvé)…Ovšem pokud překonáte tyto prvotní nepříjemnosti, s fotkami budete určitě spokojení. 🙂

Ověřený zákazník

Nepodařilo se mi spárovat tiskárnu s mobilem (přece jsem už důchodce a nemám takové znalosti v oblasti) ale nepodařilo se to spárovat ani v prodejně mobilů odborníkovi. Aplikaci Mi Home jsem do telefonu dostal.Potřeboval bych návod na spárování.

Ověřený zákazník

Zaujímavé zariadenie, fotky sú maličké, ale podľa mňa lepšia alternatíva ako kupovať fotoaparát Fujifilm Instax Mini. Kvalita fotiek je vyššia aj tým, že vlastne tlačite kvalitnú fotografiu, ktorú si viete na mobile ešte aj upraviť, vybrať najlepšiu fotku z mnohých a tú vytlačiť, čo pri Instaxe nemôžete. Napriek tomu som dúfal, o čo si krajšiu tlač ale za tie peniaze bezkonkurenčne. Tradične výborná softvérová podpora Xiaomi produktov, všetko v jednej aplikácií Mi Home.

Ověřený zákazník

Přestože tiskne pouze menší formáty, fotky jsou velmi povedené. Fotopapír je ormou nálepky, takže je můžete zvesela vylepit do alba. To, že pořídíte foku z videa a potom se aplikací podíváte, jak se fotka rozpohybuje, je prostě jak z Harryho Pottera 🙂

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Mi Portable Photo Printer?

Kupte, pokud…

Chcete kompaktní a přenosnou tiskárnu

Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je tato tiskárna ideální pro cestování a snadné přenášení.

Rádi tisknete fotky přímo z mobilu

Možnost tisknout fotografie přímo z vašeho chytrého telefonu a upravit je před tiskem je velmi pohodlná a praktická.

Chcete přidat AR animace do svých fotek

Možnost přidat AR animace do fotografií přidává zábavný a inovativní prvek, který oživí vaše vzpomínky.

Nekupujte, pokud…

Nejste technicky zdatní

Instalace a spárování tiskárny může být složité a frustrující, zejména pokud nejste zvyklí na moderní technologie.

Očekáváte bezproblémové připojení

Tiskárna má občas problémy s připojením přes Bluetooth, což může být velmi nepříjemné a časově náročné.

Potřebujete tisknout ve větších formátech

Tiskárna tiskne pouze menší formáty fotografií, což nemusí vyhovovat těm, kteří potřebují větší výtisky.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak správně spárovat tiskárnu s mobilním telefonem?
Nejdříve si stáhněte aplikaci Mi Home od Xiaomi. Pak se zaregistrujte a nastavte bydliště na Čínu (China Mainland). Jazyk aplikace zvolte angličtinu. Pokud se spárování nedaří, zkuste to přes zapnutá mobilní data a Wi-Fi, případně restartujte router.
Co dělat, když se tiskárna nechce připojit přes Bluetooth?
Zkontrolujte, zda máte zapnutý Bluetooth na mobilním telefonu a tiskárně. Pokud problém přetrvává, zkuste restartovat obě zařízení. Někdy pomáhá i změna Wi-Fi sítě nebo připojení přes mobilní data.
Jaké typy papíru tiskárna používá?
Tiskárna používá speciální ZINK papír s lepkavým podkladem. Tento papír nepotřebuje toner, což je velká výhoda. Při koupi tiskárny je obvykle přibaleno několik kusů tohoto papíru, ale doporučuji si hned dokoupit další balení.
Jak upravit fotografie před tiskem?
V aplikaci Mi Home můžete fotografie upravit podle svého gusta. Můžete je oříznout, přidat filtry nebo dokonce AR animace. Tato funkce je skvělá pro přidání osobního doteku vašim fotkám.
Kolik fotografií tiskárna vytiskne na jedno nabití?
Tiskárna na jedno nabití vytiskne až 20 fotografií. To je dostatečné množství pro většinu příležitostí, a pokud plánujete delší výlet, doporučuji si vzít s sebou powerbanku.
Jak dlouho trvá tisk jedné fotografie?
Tisk jedné fotografie trvá pouhých 45 sekund. To je velmi rychlé a umožňuje vám mít fyzické snímky téměř okamžitě po jejich vyfocení.
Je možné tiskárnu sdílet s více zařízeními?
Ano, tiskárnu můžete sdílet až se třemi přístroji. To je skvělé, pokud ji chcete používat s rodinou nebo přáteli. Stačí, aby si každý stáhl aplikaci Mi Home a spároval svůj mobilní telefon s tiskárnou.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Mi Portable Photo Printer
Typ produktu: Tiskárny
Výrobce: Xiaomi
Technologie tisku: termosublimační
Maximální formát tisku: 5,08 x 7,62 cm
Barevný tisk: ano
Kapesní tiskárny: ano

Fotogalerie

Testování Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Test: Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Hodnocení Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Podívejte se na Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Posouzení: Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Poznámky k Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Komentáře k Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Jak vybrat tiskárnu: Podrobný návod od odborníka

Možnosti tiskáren na trhu

Výběr tiskárny v dnešní době může být docela fuška. Kromě klasických inkoustových a laserových tiskáren máme i multifunkční zařízení, které zvládnou tisk, kopírování, skenování a v některých případech i faxování. To zní skvěle, ale není to pro každého.

 • Inkoustové tiskárny: Skvělé pro domácí použití, zejména pokud tisknete fotky nebo barevné dokumenty.
 • Laserové tiskárny: Ideální pro kanceláře nebo domácnosti, kde potřebujete tisknout hodně černobílých dokumentů.
 • Multifunkční tiskárny: Tyto stroje zvládnou vše, ale dejte si pozor – jsou často větší a dražší. Navíc, pokud se něco rozbije, může to ovlivnit více funkcí najednou.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru tiskárny se soustřeďte na několik klíčových faktorů. Nepodceňujte je, mohou ušetřit spoustu peněz a nervů.

Rychlost tisku

Rychlost tisku je důležitým faktorem, zejména pokud plánujete tisknout velké množství dokumentů. Udává se jako počet stran za minutu (ppm). U inkoustových zařízení je to často nižší než u laserových, ale pozor, nejen čísla jsou důležitá. Některé levnější modely mohou mít pomalejší start a delší doběh.

Kvalita tisku

Kvalitu tisku nejlépe posoudíte podle rozlišení udávaného v dpi (dots per inch). Většina domácích uživatelů spokojí s rozlišením 600 x 600 dpi. Pro tištění fotografií zvolte alespoň 1200 x 1200 dpi.

Náklady na spotřební materiál

Stanovte si rozpočet nejen na samotnou tiskárnu, ale i na její provoz, zejména náplně nebo toner. Některé tiskárny jsou levné, ale jejich náplně vás mohou po čase pořádně vyždímat. Porovnávejte ceny originálních i kompatibilních náplní, a pokud tisknete hodně, zvažte modely s většími zásobníky nebo možností doplňování inkoustu.

Na co si dát pozor

Tiskárna může být skvělá, ale bez správného nastavení a servisu to někdy drhne. Podívejte se na několik praktických rad, které se hodí vědět dopředu.

Připojení a kompatibilita

Ujistěte se, že tiskárna podporuje všechny potřebné připojovací technologie jako USB, Wi-Fi či Ethernet. Wi-Fi Direct může být též výhodou, pokud chcete tisknout přímo z mobilního zařízení. Nepodceňujte ani kompatibilitu s operačními systémy a aplikacemi.

Záruka a servis

Nikdo nechce myslet na nejhorší, ale dobrá služba a dlouhá záruční doba mohou vyřešit spoustu problémů. Podívejte se na podmínky servisu a záruční dobu před nákupem. U některých výrobců můžete dokonce získat prodlouženou záruku za registraci produktu.

Problémy s tiskem

Nejčastější problémy jsou zaseknutí papíru, výpadek připojení nebo problémy s kvalitou tisku. Většinou je to otázka správného nastavení a kvalitního spotřebního materiálu. Investujte do kvalitního papíru a originálních nebo kvalitních kompatibilních náplní.

Výběr tiskárny nemusí být noční můra. Stačí se trochu zorientovat a zaměřit na klíčové faktory, které budou odpovídat vašim potřebám. S těmito tipy budete připraveni udělat správné rozhodnutí.

Nejprodávanější z kategorie tiskárny