Přeskočit na obsah
Úvod » Bydlení a doplňky » Budíky » Recenze Xiaomi Mi Smart Clock X04G – elegantní design a široká škála funkcí

Recenze Xiaomi Mi Smart Clock X04G – elegantní design a široká škála funkcí

Celkové hodnocení

87 %

Chytrý, ale náročný v kategorii Budíky

Xiaomi Mi Smart Clock X04G je chytrý budík s elegantním designem, adaptivním jasem a hlasovým ovládáním. Recenze odhaluje výhody i technické výzvy tohoto moderního doplňku... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Design
 • 8/10
  Funkce
 • 7/10
  Ovládání
 • 8,5/10
  Zvuk
 • 8,5/10
  Konektivita
 • 5/10
  Jazyková podpora

Klady

 • Elegantní a jednoduchý design
 • Čitelný displej i z dálky
 • Automatická adaptace jasu obrazovky
 • Široká škála funkcí
 • Synchronizace s Google kalendářem
 • Intuitivní hlasové ovládání
 • Propojení s chytrou domácností
 • Kvalitní a hlasitý zvuk

Zápory

 • Hlasové ovládání pouze v angličtině
 • Složitější instalace a nastavení
 • Nutnost přepnout mobil do angličtiny
 • Nemá baterii, nefunguje při výpadku proudu
 • Občas se sekne a je potřeba restart

Moje zkušenost

“Chytrý budík od Xiaomi nabízí elegantní design a širokou škálu funkcí, které mohou být velmi užitečné, zejména pokud máte chytrou domácnost. Automatická adaptace jasu a hlasové ovládání jsou skvělé, ale absence češtiny a baterie může být pro některé uživatele omezující. Celkově bych tento budík doporučila těm, kteří se nebojí menších technických výzev a ocení jeho propojení s dalšími chytrými zařízeními.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a čitelnost

Chytrý budík od Xiaomi má opravdu povedený design. Je jednoduchý, elegantní a snadno zapadne do každého interiéru. Displej je velký a čísla jsou skvěle čitelná i z dálky, což je velké plus. Navíc si můžete přizpůsobit vzhled hodin podle svého vkusu.

Jednou z funkcí, kterou jsem ocenila, je automatická adaptace jasu obrazovky podle okolního světla. V noci mě tak displej neruší, což je pro mě velká výhoda.

Funkce a ovládání

Budík nabízí širokou škálu funkcí. Nejenže vás vzbudí, ale také vás informuje o aktuálním počasí, dopravní situaci nebo vašich naplánovaných schůzkách. Lze jej snadno synchronizovat s Google kalendářem, což je velmi praktické.

Hlasové ovládání je intuitivní a snadno se používá, ale bohužel pouze v angličtině. To může být pro někoho limitující. Pokud tedy neovládáte angličtinu, může to být problém. Instalace a nastavení také nejsou úplně jednoduché, zvláště pokud máte mobil nastavený na češtinu. Musela jsem přepnout mobil do angličtiny, aby vše fungovalo správně.

Další nevýhodou je, že budík nemá baterii. Při výpadku proudu tak přestane fungovat. To je trochu nepříjemné, zvláště když se spoléháte na to, že vás ráno vzbudí.

Propojení s chytrou domácností

Jedním z hlavních lákadel tohoto budíku je možnost propojení s dalšími chytrými zařízeními. Můžete tak ovládat světla, kamery nebo čističku vzduchu pomocí hlasových povelů. Tato funkce je skvělá a velmi praktická. Přístroj má v sobě integrovaného Google asistenta, což je velké plus.

Co se týče přehrávání hudby, budík podporuje služby jako Spotify, YouTube Music a Apple Music. Zvuk je kvalitní a dostatečně hlasitý. Můžete si tak ráno pustit svou oblíbenou hudbu a začít den příjemně.

Na druhou stranu, komunikace s telefonem není vždy bezproblémová. Občas se stane, že se budík sekne a je potřeba ho restartovat. To může být trochu otravné, ale není to nic, co by se nedalo přežít.

Celkově musím říct, že chytrý budík od Xiaomi má své klady i zápory. Design je povedený, funkce jsou široké a propojení s chytrou domácností je skvělé. Na druhou stranu, angličtina jako jediný jazyk a absence baterie jsou nevýhody, které je potřeba zvážit. Pokud vám nevadí tyto drobné nedostatky, může být tento budík skvělým doplňkem vaší domácnosti.

Zkušenosti dalších zákazníků

Pro začátečníky chytré domácnosti určitě dobrá volba každopádně když se dlouho táto na otázky typu ok Google tak se sekne ale stačí ho vytáhnout ze zásuvky a zase jede.

Ověřený zákazník

vždycky koupím nějakou blbost,.některá udělá radost,některá je koupená úplně zbytečně,tenhle chytrý v uvozovkách budík,ve mě vzbudil zájem..dal jsem na recenze a ..koupil jsem.. tak za prvé,instalace není vůbec jednoduchá, je složitá,komplikovaná,zdlouhavá,až bude vše oki,tak zjistíte, že musíte umět anglicky,jinak to její google mluvení,vám nic neřekne..má to jen anglická jazyk,mimochodem mezi námi, tohle bych zakázal..pokuď přistroj neumí i česky, zákaz prodeje..dispaly není sto procentní,ať klikáte někdy sebevíc,..nejde..hlasitost reprodukce je mono,ale hlasitá,bez nějakých rušivých zvuků,můžete pusti spotifi, nějaké mluvené slovo,to co nabízí budík,jako že prohlížení fotografii.je úplná zbytečnost,je to malé, neostré,.. budík je sám o sobě nějak blbě zkosený,..v určité výšce,nepůjde číst..display,..jsou to docela vyhozené peníze,.. má to wifi, takže přesný čas,.. google určitě odposlouchává vše,jelikož je to neustále připojené k netu,osobně.. nekupujte..xiaomi zase vymyslelo blbost..

Ověřený zákazník

Šikovný pěkný budík. Výhodou je hlasové ovládání. Pro dost lidí je omezující komunikace v angličtině. Používám různé budíky, je to můj nejoblíbenější budík.Hodí se pro běžné buzení i pro upozornění na události během dne.

Ověřený zákazník

Uvítal bych baterii, aby při výpadku proudu vše fungovalo, alespoň po nějakou dobu. Rovněž mohlo zařízení umět výběr hudby pro buzení z menu a nejen hlasovým povelem.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Mi Smart Clock X04G?

Kupte, pokud…

Chcete elegantní a čitelný budík

Budík má velký a dobře čitelný displej, který se automaticky přizpůsobuje okolnímu světlu, což zajišťuje pohodlné používání i v noci.

Potřebujete propojit chytrou domácnost

Budík umožňuje ovládání dalších chytrých zařízení pomocí hlasových povelů, což usnadňuje správu vaší domácnosti.

Rádi posloucháte hudbu ráno

Podpora služeb jako Spotify, YouTube Music a Apple Music vám umožní začít den s vaší oblíbenou hudbou.

Nekupujte, pokud…

Neovládáte angličtinu

Budík podporuje hlasové ovládání pouze v angličtině, což může být limitující, pokud tento jazyk neovládáte.

Máte časté výpadky proudu

Budík nemá baterii, takže při výpadku proudu přestane fungovat, což může být nepříjemné.

Nechcete složitou instalaci

Instalace a nastavení budíku mohou být komplikované, zvláště pokud máte mobil nastavený na češtinu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak vyřeším problém s instalací, když mám mobil nastavený na češtinu?
Přepněte jazyk mobilu na angličtinu před instalací budíku. Po úspěšné instalaci můžete mobil opět přepnout zpět do češtiny.
Lze nastavit budík tak, aby mě ráno vzbudil oblíbenou hudbou?
Ano, ale musíte to udělat hlasovým povelem. Řekněte Google Asistentovi, aby vás vzbudil konkrétní skladbou z vaší hudební služby jako Spotify nebo YouTube Music.
Jak se vypořádám s výpadkem proudu, když budík nemá baterii?
Připojte budík k záložnímu zdroji napájení (UPS) nebo použijte jiný záložní budík pro případ výpadku proudu.
Jak mohu přidat datum a den k zobrazení na displeji?
V současné době budík tuto funkci nepodporuje. Možná bude dostupná v budoucí aktualizaci softwaru.
Co dělat, když se budík sekne a nereaguje na povely?
Jednoduše ho odpojte ze zásuvky a znovu připojte. Tím se budík restartuje a měl by opět fungovat normálně.
Jaké jsou možnosti propojení budíku s dalšími chytrými zařízeními?
Budík můžete propojit s chytrými zařízeními přes Google Home. Můžete ovládat světla, kamery, čističky vzduchu a další zařízení pomocí hlasových povelů.
Jak nastavím více alarmů nebo časovačů?
Použijte hlasové povely. Řekněte například Nastav časovač na 10 minut nebo Nastav budík na 7:00 ráno. Můžete také nastavit opakování pro určité dny v týdnu.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Mi Smart Clock X04G
Typ produktu: Budíky
Výrobce: Xiaomi
Typ budíku: digitální
Barva: bílé
Dětské: ne
Mechanické natahovací: ne
Retro: ne

Fotogalerie

Posouzení: Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Hodnocení Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Pozorování Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Verdikt: Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Analýza Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Úvaha o Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Zkoumání Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Hodnocení: Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Ostestováno: Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Xiaomi Mi Smart Clock X04G

Jak vybrat ten nejlepší budík pro vaše potřeby

Možnosti, které trh nabízí

Na trhu existuje nepřeberné množství budíků. Některé z nich jsou čistě praktické, zatímco jiné přicházejí s různými funkcemi, které vám mohou usnadnit každodenní vstávání. Od klasických analogových budíků po moderní digitální verze a budíky s integrovanými chytrými funkcemi – výběr je obrovský.

Analogové vs. digitální budíky

Analogové budíky jsou klasika. Většinou je lidé oceňují pro jejich jednoduchost a přehlednost. Nevýhodou je často hlasité tikání, které nemusí být příjemné pro citlivé jedince.

Na druhé straně digitální budíky nabízejí širší možnosti nastavení. Od množství různých alarmů po různé zvuky buzení. Některé z nich dokonce disponují funkcemi jako je promítání času na strop nebo různé nastavení jasu displeje.

Budíky s chytrými funkcemi

Chytré budíky jsou na vzestupu. Umožňují synchronizaci s mobilními aplikacemi, sledování spánkových cyklů nebo ovládání prostřednictvím hlasu (např. pomocí Amazon Alexa nebo Google Assistant). Co je důležité zmínit, je možnost integrace s dalšími chytrými zařízeními v domácnosti, například se špatními žaluziemi nebo osvětlením.

Na co se zaměřit při výběru budíku

Když vybíráte budík, je důležité se zaměřit na několik klíčových aspektů, které vám mohou usnadnit rozhodování.

Hlasitost a možnosti buzení

Ujistěte se, že budík nabízí regulaci hlasitosti, ideálně více stupňů. Některé modely umožňují nastavení postupného zvyšování hlasitosti, což může být velmi příjemné pro plynulé probuzení. U digitálních budíků také sledujte možnosti výběru zvuku – klasický alarm, přírodní zvuky nebo dokonce vaši oblíbenou hudbu.

Design a umístění

Design budíku by měl nejen esteticky zapadat do vaší ložnice, ale také být praktický. Ujistěte se, že displej je dobře čitelný i z větší vzdálenosti a že nabízí režim nočního jasu, aby vás nerušil během spánku.

Co si pohlídat při nákupu budíku

Kvalita zpracování

Před koupí zkontrolujte, zda je budík vyroben z kvalitních materiálů, které zajistí jeho dlouhou životnost. Navíc se vyplatí přečíst si recenze ostatních uživatelů, kteří mohou poskytnout cenné informace o praktickém používání daného modelu.

Napájení a záložní baterie

Budíky mohou být napájeny z elektrické sítě nebo bateriemi. Některé digitální varianty disponují oběma možnostmi, což zajišťuje, že se vám čas neztratí ani při výpadku proudu.

Doufám, že vám tyto rady pomohou vybrat budík, který vám zajistí příjemné a bezproblémové probouzení. Šťastné vstávání!