Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB – cenově dostupné zařízení s pěkným vzhledem

Recenze Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB – cenově dostupné zařízení s pěkným vzhledem

Celkové hodnocení

91 %

Levný model v kategorii Mobilní telefony

Xiaomi Redmi 6A zaujme designem, příjemným uživatelským prostředím a základními funkcemi. V recenzi hodnotíme výkon, výdrž baterie a kvalitu fotoaparátu pro nenáročné uživatele... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 4/10
  Výkon
 • 6/10
  Displej
 • 5/10
  Baterie
 • 7/10
  Konstrukce
 • 5/10
  Fotoaparát
 • 4/10
  Systém

Klady

 • Elegantní design a tenké tělo
 • Živé barvy displeje
 • Prostředí MIUI je krásně zpracované
 • Čtyřjádrový procesor s 12nm technologií

Zápory

 • Displej se snadno poškrábe
 • Špatná viditelnost na slunci
 • Časté zasekávání telefonu
 • Pomalu spouští fotoaparát
 • Rychlé vybíjení baterie
 • Telefon plný rušivých reklam
 • Odemykání obličejem nefunguje
 • Slíbená aktualizace zrušena
 • Průměrná kvalita fotografií
 • Žádné příslušenství v balení
 • Nepodporuje rychlonabíjení

Moje zkušenost

“Redmi 6A má atraktivní design a příjemné uživatelské prostředí, ale jeho výkon a výdrž baterie mě zklamaly. Časté zasekávání a reklamy výrazně snižují uživatelský komfort. Fotoaparát je průměrný a absence ochrany displeje je nevýhodou. Tento telefon bych doporučila spíše nenáročným uživatelům, kteří hledají cenově dostupné zařízení s pěkným vzhledem.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Displej

Redmi 6A mě na první pohled zaujal svým elegantním designem a tenkým tělem. Displej s úhlopříčkou 5,45 palce a poměrem stran 18:9 je opravdu krásný. Barvy jsou živé a celkový vzhled telefonu je velmi příjemný. Bohužel, displej se snadno poškrábe, protože nemá ochranu Gorilla Glass. Na slunci je viditelnost displeje špatná, což může být nepříjemné, pokud často používáte telefon venku.

Výkon a Baterie

Telefon je vybaven čtyřjádrovým procesorem vyrobeným moderní 12nm technologií, což by mělo zajistit nízkou spotřebu a vysoký výkon. Bohužel, moje zkušenost byla jiná. Telefon se často zasekává, zejména při přepínání mezi aplikacemi. Trvá mu několik sekund, než spustí fotoaparát, a multitasking je téměř nemožný. Baterie s kapacitou 3000 mAh by měla vydržet celý den, ale při intenzivním používání se vybije mnohem rychleji. Reklamy běžící na pozadí také přispívají k rychlému vybíjení baterie.

Software a Funkce

Redmi 6A běží na Androidu Oreo s nástavbou MIUI 10. Prostředí MIUI je krásně zpracované a intuitivní. Bohužel, telefon je plný reklam, které vyskakují všude a jsou velmi rušivé. Aplikace se často zasekávají a telefon se musí restartovat, aby začal fungovat normálně. Odemykání obličejem je k ničemu, protože reálně nefunguje. Slíbená aktualizace na nový Android byla zrušena, což je velké zklamání.

Fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů a technologií PDAF by měl zajistit ostré snímky, ale často trvá dlouho, než zaostří. Výsledné fotografie jsou průměrné, což je škoda, protože jsem očekávala lepší kvalitu. Umělá inteligence pro rozpoznávání objektů a scén je zajímavá funkce, ale v praxi jsem ji moc nevyužila.

Telefon neobsahuje žádné příslušenství jako sluchátka nebo kryt. Nabíječka je bílá, což nevypadá dobře k černému telefonu. Navíc nepodporuje rychlonabíjení, což je další nevýhoda.

Zkušenosti dalších zákazníků

Jen pro srovnání Redmi Note 5A se prodával vloni za stejné penízeVelikost displeje Redmi Note 5A: 83.4 cm2Velikost displeje Redmi 6A: 76.7 cm2Displej šestky je navíc užší, takže se hůř na něm píše.Aplikace se při přepínání zasekávají.Neskutečný bordel v upozorněních (a ty vestavěné aplikace tomu nasazují korunu)Přestože nemám aktivovaný žádný Cloud, v listě upozornění se při každém zapnutí Wifi/4G objeví synchronizační kolečko/ikona.Plno vestavěných aplikací, k ničemu. Správce souborů přehraje video i hudba v MiPlayeru a prostě ho nepřesvědčíte že máte player svůj. Správce souborů nejde překlopit na šířku. Všude vyskakují reklamy. Wifi i Data se odpojí při zamčení telefonu a nízké baterii. Spotřeba telefonu je stejná, protože má velký IPS displej. Když updatujete na MIUI 10, díky antirollback nastavení už nemůže zpátky downgradovat na MIUI 9. Telefon se snadno poškrábe, celoobrazovkové ovládání se ve 3D aplikacích mění v noční můru. Telefon se mi zdá být mnohem těžší, než kolik uvádí výrobce. Neumí nic co by pětka neuměla a ještě má Mediatek místo snapdragonu. Vevnitř je stejný A53 Cortex procesor jen výše taktovaný, se stejným počtem jader. Nemá Cortex A72. Pouze je vyráběn v méně nanometrech.Xiaomi schválně neuvedlo Android 8 ROM pro starší Redmi 5, protože by tuhle šunku už vůbec nikdo nekoupil.V balení:ŽÁDNÝ krytŽÁDNÁ folieŽÁDNÁ sluchátkasamozřejmostí je k černému telefonu bílá nabíječka

Ověřený zákazník

Jedná se o nejhorší telefon co Xiaomi kdy vyrobilo.Z recenze na gsmaréně:V případě Redmi 6A, je telefon velmi cenově dostupný, Xiaomi ale orezalo prvky v klicovych oblastech jako je cipova sada (procesor) a paměť, což vyústilo ve spíše mizerný výkon každodenního používání. Telefon se chová těžkopádně a to dnes,. Za rok za dva, bude jeho použití nestrpitelné.In case of the Redmi 6A, the phone is very affordable but Xiaomi has cut corner in key areas such as chipset and memory, which results in rather poor everyday performance. The phone just feels ponderous to use and that’s today. A year or two down the line it will likely be insufferable.Zdroj: https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_6_6a-review-1850p5.php

Ověřený zákazník

Za svou cenu lehce nad 2000Kč se jedná o skvělý telefon. Samozřejmě není na hraní nejnáročnějších her, ale pro děti či uživatele, kteří telefon používají pracovně a nikoli na hraní je to prostě výborný stroj. MIUI je skvěle zpracované prostředí Androidu, vše šlape hladce, průvodce instalací je také výborně zpracovaný. Zkrátka za 2k mít poslední Android a poslední MIUI prostředí je kauf. Ani nevím co telefonu vytknout. Vzhledem k ceně opravdu není co. I samotné mechanické zpracování přístroje je výborné, rozlišení HD display dostatečné, jas a jeho rozsah také. Možná v noci by mohla být černá černější, ale opět … za 2000Kč bych chtěl asi moc. Redmi 6A je výborný telefon, je to zkrátka iPhone pro chudé a nemyslím to vůbec hanlivě. Řekl bych, že nemá konkurenci, ani v podobě Honor 7S. Dávám jednoznačných 100%.

Ověřený zákazník

Je šokující, jak kvalitní telefon je to za cenu cca 3000. Jsem zarytý zastánce iPhonů, a tento telefon jsem dostal jako služební. Jsem naprosto ohromen, že za 3000 telefon překoná v mnohých věcech iPhone SE (v ceně asi 10 000). Iphony jsou obecně prakticky ve všem lepší, avšak musíte zaplatit 2-3x takovou cenu. Pokud se budeme držet určité ceny, např. telefon za 10 000, nabízí Xiaomi vždy lepší displej, hardware atd. Příkladem ať je iPhone X (22 000) a Xiaomi 8 (11 000). Iphone X je sice asi o 15 lepší, ale stojí dvojnásobek.PS: Android od Xiaomi (MIUI) ušel dlouhou cestu a ve většině věcí už dohání iOS.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB?

Kupte, pokud…

Hledáte cenově dostupný telefon

Redmi 6A nabízí skvělý poměr cena/výkon, což z něj činí ideální volbu pro ty, kteří hledají levný smartphone.

Potřebujete základní telefon pro běžné použití

Telefon je dostatečně výkonný pro základní úkoly, jako je volání, psaní zpráv a prohlížení internetu.

Máte rádi prostředí MIUI

MIUI 10 je krásně zpracované a intuitivní, což zlepšuje celkový uživatelský zážitek.

Nekupujte, pokud…

Nemáte rádi reklamy

Telefon je plný reklam, které vyskakují všude a jsou velmi rušivé.

Potřebujete spolehlivý výkon

Telefon se často zasekává a má problémy s multitaskingem, což může být frustrující.

Chcete kvalitní fotografie

Fotoaparát často trvá dlouho, než zaostří, a výsledné fotografie jsou průměrné.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak se zbavit reklam v telefonu Redmi 6A?
Reklamy v MIUI můžete omezit vypnutím personalizovaných reklam v nastavení. Jděte do Nastavení > Další nastavení > Soukromí > Reklamní služby a vypněte možnost Přijímat personalizované reklamy. Také můžete deaktivovat doporučení v jednotlivých aplikacích jako je Mi Browser nebo Mi File Manager.
Proč se mi telefon Redmi 6A často zasekává?
Telefon se může zasekávat kvůli náročným aplikacím a nedostatku volné paměti. Zkuste pravidelně čistit cache a zavírat nepotřebné aplikace běžící na pozadí. Pokud problém přetrvává, zvažte obnovení továrního nastavení.
Jak zlepšit výdrž baterie na Redmi 6A?
Pro zlepšení výdrže baterie zkuste snížit jas displeje, vypnout nepoužívané funkce jako Bluetooth a GPS, a omezit aplikace běžící na pozadí. Aktivujte úsporný režim v Nastavení > Baterie a výkon > Úsporný režim.
Mohu nainstalovat vlastní přehrávač médií na Redmi 6A?
Ano, můžete nainstalovat vlastní přehrávač médií z Google Play Store. Poté nastavte tento přehrávač jako výchozí aplikaci pro přehrávání médií v Nastavení > Aplikace > Správa aplikací > Výchozí aplikace.
Jak zlepšit kvalitu fotografií na Redmi 6A?
Pro lepší fotografie zkuste používat manuální režim, pokud je k dispozici, a upravit nastavení jako ISO a expozici. Fotografujte v dobrých světelných podmínkách a vyhněte se digitálnímu zoomu, který snižuje kvalitu snímků.
Je možné upgradovat Redmi 6A na novější verzi Androidu?
Oficiálně Xiaomi zrušilo aktualizaci na novější verzi Androidu pro Redmi 6A. Pokud chcete novější verzi, můžete zkusit neoficiální ROM jako LineageOS, ale to může vést k problémům se stabilitou a bezpečností.
Jak zlepšit výkon multitaskingu na Redmi 6A?
Pro lepší multitasking zkuste zavírat nepotřebné aplikace běžící na pozadí a pravidelně čistit cache. Můžete také zkusit lehčí alternativy k náročným aplikacím a deaktivovat animace v Nastavení > Vývojářské možnosti.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 8.1 (Oreo)
Hmotnost: 145 g
Možnost paměťové karty: ano
Modelový rok: 2018
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Podívejte se na Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Test: Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Zkušenost s Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Hodnocení Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Kritika Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Zkoumání Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Hodnocení: Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Testování Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Komentáře k Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB

Jak si správně vybrat mobilní telefon: Rady a tipy od profesionála

Možnosti výběru mobilního telefonu

Výběr mobilního telefonu není snadný úkol. Často se to zdá jako labyrint plný různých modelů, funkcí a cen. Na co se tedy zaměřit?

Začněme u operačního systému. iOS vs. Android. Oba mají své zastánce a odpůrce. iOS je oblíbený pro svou jednoduchost, ale méně přizpůsobitelný. Android nabízí větší volnost nastavení, ale může být komplikovanější.

Dále se podívejme na značku. Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei nebo méně známé značky jako OnePlus? Vyberte si podle své potřeby spolehlivosti a podpory. U menších značek může být problém se servisem a náhradními díly.

Výhody a nevýhody jednotlivých funkcí

Displej: AMOLED nebo LCD? AMOLED obrazovky mají živější barvy a lepší kontrast, ale jsou náchylnější k vypálení obrazu. LCD displeje jsou odolnější, ale mohou působit méně živě.

Fotoaparáty: Počet megapixelů není všechno. Sledujte také kvalitu čoček, světelnost a softwarové zpracování fotografií. Například Google Pixel má skvělý software, který vylepšuje fotky automaticky.

Baterie: Kapacita je důležitá, ale záleží také na optimalizaci spotřeby. Telefon s menší baterií může vydržet déle, pokud je dobře optimalizován. Zaměřte se na reálné testy výdrže na internetu.

Na co si dát pozor při výběru

Software: Ne každý telefon dostane pravidelné aktualizace. Přemýšlejte do budoucna. Starší Androidy mohou trpět nedostatkem bezpečnostních záplat.

Interná paměť: 64 GB může vypadat dostatečně, ale s narůstající kvalitou fotek a videí rychle zaplňte úložiště. Ideální je varianta s možností rozšíření paměti kartou.

Konektivita: Podporuje telefon 5G? To může být rozhodující pro ty, kteří chtějí být připraveni na budoucnost. Naopak, starší modely mohou mít problémy s kompatibilitou s moderními sítěmi.

Fyzické aspekty: Velikost a hmotnost telefonu může být pro některé osoby klíčová. Někdo chce telefon, který se vejde do kapsy, jiný preferuje větší displej na sledování filmů.

S trochou znalostí a správným přístupem si každý může vybrat ten nejlepší telefon pro své potřeby. Držte se těchto rad a vyhněte se nejčastějším chybám. Happy shopping!

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony