Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB – skvělý poměr cena/výkon

Recenze Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB – skvělý poměr cena/výkon

Celkové hodnocení

95 %

Skvělý poměr cena/výkon v kategorii Mobilní telefony

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G kombinuje výkonnost, kvalitní displej a rychlé nabíjení za skvělou cenu. Přečtěte si naši recenzi a objevte jeho přednosti i nedostatky... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,3/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 9,1/10
  Baterie
 • 8,5/10
  Konstrukce
 • 8,8/10
  Fotoaparáty
 • 9,0/10
  Zvuk

Klady

 • Živý a jasný AMOLED displej
 • Rychlý osmijádrový procesor
 • Velká interní a rozšiřitelná paměť
 • Kvalitní hlavní fotoaparát
 • Stereo reproduktory od JBL
 • Rychlé nabíjení HyperCharge
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Podpora 5G, Wi-Fi 6, NFC
 • Čtečka otisků prstů na boku
 • Konektor pro drátová sluchátka

Zápory

 • Telefon není voděodolný
 • Chybí notifikační LED dioda
 • Plastový zadní kryt
 • Telefon na stole vrklá
 • Problémy s dodáním příslušenství
 • Náročná komunikace s prodejcem

Moje zkušenost

“Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G mě celkově mile překvapil svým výkonem, kvalitním displejem a rychlým nabíjením. I když má své nedostatky, jako je plastový zadní kryt a absence voděodolnosti, nabízí skvělý poměr cena/výkon. Pro každodenní použití a multimediální zážitky je to velmi schopný smartphone.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Displej a výkon

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G mě překvapil svým 6,67″ AMOLED displejem. Barvy jsou živé a jasné, podsvícení na slunci je v pohodě. AMOLED displej jsem měla prvně a musím říct, že jsem nadšená. Obnovovací frekvence 120 Hz a 360Hz frekvence pro snímání dotyků zajišťují hladký a plynulý zážitek.

Co se týče výkonu, osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 920 s frekvencí až 2,5 GHz je skutečně rychlý. Aplikace a hry se načítají bleskově. Telefon má 8 GB RAM a 256 GB interní paměti, což je pro mě více než dostačující. Pokud by vám to nestačilo, můžete přidat MicroSD kartu.

Fotoaparát a zvuk

Hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx je skvělý. Fotky mají detail a barvy jsou věrné. Širokoúhlý 8Mpx fotoaparát s úhlem záběru 120 stupňů a 2Mpx makro fotoaparát jsou také užitečné. Selfie kamera s 16 Mpx je ideální pro kvalitní selfie. Jediný problém je, že „ostrůvek fotoaparátů“ je umístěn tak, že telefon na stole trochu vrklá.

Zvuk je dalším silným bodem tohoto telefonu. Stereo reproduktory od JBL a podpora Dolby Atmos zajišťují kvalitní zvuk. Na telefon je to velmi solidní, i když na JBL Charge 4 to čistotou a hlasitostí samozřejmě nemá.

Baterie a nabíjení

4500mAh baterie s funkcí rychlého nabíjení HyperCharge je úžasná. Telefon se nabije na 100 % za pouhých 15 minut! To je pro mě stále neuvěřitelné. Výdrž je také velmi dobrá, na náročný den to stačí. S plnou baterií můžete volat až 26 hodin, sledovat videa 18 hodin nebo poslouchat hudbu 140 hodin.

Další funkce a nedostatky

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G má spoustu dalších užitečných funkcí. Podpora 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC, infračervený vysílač a čtečka otisků prstů na boční straně jsou skvělé. Telefon má i konektor pro připojení drátových sluchátek, což je pro mě velké plus.

Bohužel, telefon není voděodolný a chybí notifikační LED dioda. Také mě trochu zklamalo, že zadní kryt zní plastově a mohl by být silnější. Při poklepání zní opravdu plastově. Nicméně, telefon se dobře drží a ovládá.

Jeden z hlavních problémů, na který jsem narazila, byl s nedodáním objednaného příslušenství a služeb. Ochranné sklo a servisní lepení nebyly dodány, což mě přimělo řešit to externí firmou. Komunikace s prodejcem byla náročná a nakonec jsem musela uhradit škodu z vlastních prostředků.

Zkušenosti dalších zákazníků

01. Pro rodinného příslušníka učinil objednávku zboží mobilní telefon,další příslušenství ochranné sklo a definované servisní lepení. 02. Obdržená rekapitulace s celkovou finanční hodnotou. 03. Platba bankovním převodem neúmyslně nadhodnocena o 9 EUR. 04. E-mailový dotaz na spokojenost s provedeným nákupem s jeho hodnocením. 05. Po několika dnech z důvodu nedodání zboží zaslaná žádost prodejci o kontrolu stavu objednávky. 06. Vyjádření prodávajícího, že objednávka byla zrušena bez udání důvodu. 07. Zaslané potvrzení o složení zálohy a platbě bankovním převodem. 08. Vyjádření prodávajícího ověřující platbu na jméno majitele. platba z důvodu navýšené částky nespárovaná systémem s variabilním symbolem objednávky. 09. Obnovená objednávka prodávajícího v původním znění doplnění zboží a požadované akce. 10. Objednané zboží přijaté v originálním balení se záručními štítky výrobce a neporušenou fólií bez ochranného obalu na sklo. 11. Nedodání požadovaného příslušenství a servisu (ochranné sklo a akt nalepení). 12. Řešení nedodaného zboží a servisu externí firmou realizované ochrannou pětivrstvou fólií. 13. Prodejce vyrozuměn e-mailem o nedodaném zboží a požadovaném servisu. vyjádření lítosti prodejce, žádost o doložení situace fotografiemi… 14. Prodejce vyrozuměn e-mailem, že zákazník považuje tento důkaz za nedůstojný a nemožný po změně stavu. 15. Prodejce Požádal e-mailem o vrácení přeplatku 9 € a o nalepení ochranného skla: Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G – 6 €. Nillkin sklo Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G – 10 € Hodnota celkem 25 € 16. Prodejce Email požádal o kontrolu stavu,který by potvrdil nedodání zboží a služeb prostřednictvím interní nebo externí společnosti – prodejce se k této problematice nevyjádřil. 17. Na základě této komunikace zákazník dospěl k závěru, že škodu ve výši 25 € uhradí za rodinného příslušníka z vlastních prostředků. 18. E-mailové vyjádření prodávajícího, že ho mrzí, že posouzení reklamace nebylo provedeno ke spokojenosti zákazníka. 19. V těchto případech je proto vhodné zdokumentovat celý proces od převzetí zásilky, její prohlídky a vybalení až po uvedení do provozu, a to prostřednictvím fotografií a videozáznamů. 20. Z výše uvedené situace vyplývá, že prodávající nemá možnost zkontrolovat úplnost zásilky podle znění objednávky před jejím odesláním zákazníkovi. 21. Při balení zboží byl použit nedostatečný obalový materiál. přeplatek se nevrací.

Ověřený zákazník

Nejsem velký odborník. Tuto značku jsem zvolil proto, že jsem ji měl i před tím. Potřebuji si zavolat, napsat SMSku, použít foto, připojit k WIFI nebo internetu a to vše funguje bez potíží. Jediné co chybí je notifikační dioda.

Ověřený zákazník

Na řadu Note 11 Pro 5G jsem už chvíli koukal, ale oproti dosluhujícímu Note 8 Pro jsem tam moc výhod navíc neviděl. Až se konečně objevila verze Pro+ a bylo jasno. Čekal jsem, že ten telefon bude svižnějsí, ale je o hodně svižnější. Načítání aplikací/her je opravdu fofr.Display vypadá fantasticky, podsvícení na sluníčku na auto v pohodě. Amoled mám prvně, takže tomu fakt nemám co vytknout.První nabití byl celkem zážitek. Sice jem věděl, do čeho jdu, ale mít doma telefon, co do plných nabijete za 20 minut pro mě ještě není úplně bežné. Výdrž vypadá velmi dobře(při parametrech jako baterie/display/refresh rate/…), na náročný den by to mělo stačit. Zvuk se zapnutým Dolby Atmos je opravdu pěkný, rozhodně naurazí. Na Charge 4 od JBL to čistotou a hlasitostí nemá, ale na telefon je to velmi solidní.Foťák jsem ještě nezapnul, na telefonu to beru jako funkci navíc, nečekám zázraky(které navíc Xiaomi s fotoaparáty ve střední třídě rozhodně neumí a víc Mpix to taky nezachrání). Jedinou výtku mám vůči „ostrůvku fotoaparátů“. Ne kvůli funkci, ale kvůli pozici. Když už se telefon musí na stole vrklat, tak by mohl být ostrůvek uprostřed, aby byl telefon v klidové pozici rovně. Jenže na jednu stranu to teď dávají skoro všichni, v tomhle se bohužel moc vybrat nedá. Na první dojem je to solidní telefon za (pro mě) mírně přestřelenou cenu, kterou jsem ale akceptoval a nelituji.

Ověřený zákazník

MT jsem koupil podle toho, k čemu má sloužit. Takže v této cenové relaci… střílí jako průměr – mírný nadprůměr, zvuk OK, výkon OK, zpracování OK – vypadá elegantně, rychlé nabíjení, zadní plast je matný – méně otisků prstů… ale zadní kryt by asi mohl být silnější – při poklepání zní opravdu plastově, dobře se drží a ovládá, má výstup na sluchátka – jak 3,5″ jack, tak FM rádio. Někomu asi bude chybět vyšší voděodolnost , nabíjení bez kabelu nebo delší výdrž baterie.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB?

Kupte, pokud…

Hledáte rychlé nabíjení

Telefon se nabije na 100 % za pouhých 15 minut díky funkci rychlého nabíjení HyperCharge.

Chcete kvalitní displej

6,67 AMOLED displej s rozlišením 1080 × 2400 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí nabízí skvělý vizuální zážitek.

Potřebujete vysoký výkon

Osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 920 a 8 GB RAM zajišťují plynulý chod aplikací a her.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte voděodolnost

Telefon není voděodolný, což může být nevýhoda pro uživatele, kteří chtějí odolný telefon.

Potřebujete notifikační LED diodu

Telefon nemá notifikační LED diodu, což může být pro některé uživatele nevýhodné.

Očekáváte bezproblémovou dodávku příslušenství

Některé recenze zmiňují problémy s nedodáním objednaného příslušenství a služeb, což může být frustrující.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak rychle se Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G nabije na 100 %?
Telefon se díky funkci rychlého nabíjení HyperCharge nabije na 100 % za pouhých 15 minut.
Jaký je výkon procesoru u Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G?
Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem MediaTek Dimensity 920 s frekvencí až 2,5 GHz, což zajišťuje velmi rychlý a plynulý chod.
Jaký je rozdíl mezi hlavním fotoaparátem a širokoúhlým fotoaparátem?
Hlavní fotoaparát má rozlišení 108 Mpx a světelnost f/1.9, zatímco širokoúhlý fotoaparát má 8 Mpx a úhel záběru 120 stupňů.
Jaké jsou hlavní nevýhody Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G?
Telefon není voděodolný, chybí notifikační LED dioda a zadní kryt zní plastově. Navíc může být problém s nedodáním objednaného příslušenství a služeb.
Jaký je zvukový výkon Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G?
Telefon má stereo reproduktory od JBL a podporuje Dolby Atmos, což zajišťuje kvalitní zvukový zážitek.
Jaká je výdrž baterie u Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G?
S plnou baterií můžete volat až 26 hodin, sledovat videa 18 hodin nebo poslouchat hudbu 140 hodin.
Jaké další funkce nabízí Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G?
Telefon podporuje 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC a infračervený vysílač. Má také čtečku otisků prstů na boční straně a konektor pro připojení drátových sluchátek.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Výrobce: Xiaomi
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 11
Hmotnost: 204 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ne
Modelový rok: 2021
Produktová řada: Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Nadstavba systému: MIUI 12.5
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Hodnocení Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Hodnocení: Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Test: Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Podívejte se na Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Posouzení: Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Pozorování Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Zkoumání Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Ostestováno: Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Pohled na Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Komentáře k Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G 8GB/256GB

Jak vybrat ideální mobilní telefon: Tipy a triky od expertky

Možnosti mobilních telefonů: Co vše nabízejí

Mobilní telefony dnes nabízejí nepřeberné množství funkcí. Od jednoduchých volání a SMS až po složité aplikace na úrovni počítačů. Volba tedy může být složitá.

Displej: AMOLED nebo OLED displeje poskytují skvělou kvalitu obrazu. Bohužel jsou dražší. Pokud nechcete platit moc, IPS LCD je solidní volba.

Fotoaparát: U smartphonů se snímačem 108 MP se očekává kvalita, ale počty pixelů nejsou vše. Sledujte kvalitu čoček, stabilizaci a software pro zpracování obrazu.

Procesor a RAM: Pro běžné uživatele stačí Snapdragon 700 série. Hráči a nadšenci do technologií sáhnou po Snapdragon 8 Gen 1 nebo Apple A15 Bionic.

Na co se zaměřit při výběru: Praktické tipy

Operační systém: Android nebo iOS? To je zásadní otázka. Android nabízí flexibilitu a mnoho modelů, iOS exceluje v jednoduchosti a integraci s ostatními Apple produkty.

Výdrž baterie: Kapacita v mAh není všechno. Optimalizace systému hraje velkou roli. Vyhněte se modelům s kapacitou nižší než 3000 mAh, pokud hledáte celodenní provoz.

Podpora 5G: Neplánujete-li často měnit telefon, 5G podpora je praktická investice do budoucnosti. V ČR se sítí stále rozšířuje.

Úložný prostor: 128 GB je dnes standard. Pro foto a video nadšence doporučuji minimálně 256 GB, nebo podporu microSD karet.

Problémy a nevýhody: Čemu se vyhnout

Bloatware: Někteří výrobci instalují do telefonů spousty předinstalovaných aplikací. Ty mohou snižovat výkon a zabírat úložný prostor. Vybírejte značky, které umožňují snadnou odinstalaci nepotřebných aplikací.

Chybějící aktualizace: Levné telefony častokrát nedostanou pravidelné systémové aktualizace. To snižuje bezpečnost a funkčnost zařízení. Snažte se vybírat modely s dobrým a osvědčeným podpůrným servisem.

Falešné nabídky: Některé weby nabízejí podezřele levné telefony. Buďte opatrní a nakupujte z ověřených obchodů, abyste předešli riziku koupě falešných nebo kradených zařízení.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony