Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB – výborný výkon a kvalitní fotoaparát

Recenze Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB – výborný výkon a kvalitní fotoaparát

Celkové hodnocení

94 %

Výhodný všestranný v kategorii Mobilní telefony

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB nabízí skvělý poměr cena/výkon s kvalitním fotoaparátem, dlouhou výdrží baterie a solidním výkonem, což z něj činí atraktivní volbu... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Výkon
 • 8,5/10
  Displej
 • 9,5/10
  Baterie
 • 8,8/10
  Konstrukce
 • 9,0/10
  Fotoaparáty
 • 8,7/10
  Systém

Klady

 • Elegantní design s hladkými zaoblenými hranami
 • Prostorný Full HD+ displej
 • Kvalitní duální fotoaparáty
 • Svižný výkon s osmijádrovým procesorem
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Intuitivní a přizpůsobitelné prostředí MIUI
 • Rychlá a spolehlivá čtečka otisků prstů

Zápory

 • Zbytečný výřez v displeji
 • Velmi slabá notifikační dioda
 • Nepodporuje NFC
 • Komplikované vytváření skupin volajících
 • Hybridní slot místo plnohodnotného

Moje zkušenost

“Xiaomi Note 6 Pro mě příjemně překvapil svým výkonem, kvalitním fotoaparátem a dlouhou výdrží baterie, i když má své nedostatky jako slabou notifikační diodu a absenci NFC. Celkově bych ho doporučila těm, kteří hledají spolehlivý telefon za dostupnou cenu a nepotřebují nejnovější technologické vychytávky.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Displej

Note 6 Pro od Xiaomi mě na první pohled zaujal svým elegantním designem. Telefon má zaoblené hrany a hladké tělo, což ho činí příjemným na dotek. Displej je opravdu prostorný a nabízí Full HD+ rozlišení. Poměr stran 19:9 je ideální pro sledování videí a prohlížení fotografií. Na druhou stranu, výřez v displeji, který původně přinesl iPhone, mi přijde trochu zbytečný. Někomu to možná nevadí, ale já bych se bez něj obešla.

Fotoaparáty

Fotoaparáty jsou jedním z hlavních taháků tohoto modelu. Na zadní straně najdete duální fotoaparát, který pořizuje opravdu kvalitní snímky. I za horšího osvětlení jsem byla s výsledky spokojená. Přední fotoaparát je rovněž duální a selfie fotografie jsou ostré a detailní. Efekt rozostřeného pozadí funguje skvěle, což je fajn pro portréty. Jedinou nevýhodou je, že notifikační dioda je velmi slabá a téměř si jí nevšimnete.

Výkon a Baterie

Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 636, což zajišťuje svižný chod a plynulý výkon. Ať už jsem hrála náročné hry nebo měla otevřeno více aplikací najednou, telefon to zvládal bez problémů. Výdrž baterie mě také příjemně překvapila. S kapacitou 4000 mAh vydrží telefon celý den i při intenzivním používání. Nabíjení je rychlé a bezproblémové.

Uživatelské prostředí a Funkce

Prostředí MIUI od Xiaomi je intuitivní a nabízí spoustu možností přizpůsobení. Líbí se mi, že si mohu nastavit téměř cokoli podle svých představ. Hybridní slot na dvě SIM karty nebo jednu SIM a microSD kartu je praktický, i když bych raději viděla plnohodnotný slot. Bohužel, telefon nepodporuje NFC, což může být pro někoho nevýhoda, zvlášť pokud jste zvyklí platit mobilem.

Čtečka otisků prstů je rychlá a spolehlivá. Odemknutí telefonu je otázkou okamžiku. Nicméně, některé funkce jako vytváření skupin volajících a přidělování zvonění jsou zbytečně komplikované a zdlouhavé. Na druhou stranu, absence NFC mě osobně tolik netrápí, ale vím, že pro některé uživatele to může být velký mínus.

Celkově je Xiaomi Note 6 Pro velmi dobrý telefon za rozumnou cenu. Má své mouchy, ale pokud hledáte spolehlivý mobil s dobrým fotoaparátem a dlouhou výdrží baterie, určitě stojí za zvážení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Za cca 5.000 velmi slušný telefon se solidní výbavou, perfektně odladěným systémem, s možností nastavení „kdečeho“. Nicméně, koho nebaví počáteční nastavování a odlaďování, ať jde radši do horších, resp. dražších značkových telefonů. Na začátku stačí věnovat nastavení hodinu a pak už jen užívat. NFC mi trochu chybí, USB-C mě osobně vůbec a nářky nad tímto nedostatkem jsou v této cenové kategorii dle mého názoru naprosto k smíchu. Hvězd bych dal 5, ale ten megaodporný rozměr jen přes mou mrtvolu. Naštěstí manželka je naprosto nadšená.

Ověřený zákazník

Od Xiaomi je to můj třetí model. Předchozí Redmi Note 4 byla fajn, ale sem tam se objevila chyba (třeba s 4G), některými nastaveními atd.Redmi Note 6 Pro je super. 4G funguje parádně. Wifi rychlá (doma – na stejné síti běží 2x rychleji, než Note 4). Baterie super. Nabíjel jsem v úterý přes noc. Ve středu neustále na mobilní síti a GPS. Wifi nevypínám. Dnes je pátek 10:30 dopoledne a mám 9 %. Na 1 % jsem minulý týden přežil asi 4 hodiny i s voláním. Přehledný český MIUI prostředí. Snadné vypínání na pozadí běžících aplikací (i to asi vedlo ke značné úspoře baterie). Zatím velká spokojenost.

Ověřený zákazník

dojmy po cca 5 dnech používání: spokojenost převažuje,telefon mě baví,je rychlý,svižný ovládání intuitivní.Zvuk z reproduktorů je příjemný,dostatečně hlasitý.Největší klad za ty peníze rozhodně foťák,ani při slabším světle to není vůbec špatný. Telefon i když je snad jen o pár milimetrů užší a delší než je standard ze začátku působí tvarově takovým zbytečně protáhlým,nudlovitým dojmem což může být jen můj subjektivní dojem.Postupně mi to ale přestává vadit a není to nic hrozného.Nepříjemné je pro mě „vykousnutí“ dipleje,tady jde možná taky jen o zvyk.Obrovská blbost je tedy notifikační dioda,nedá se říct že svítí nedostatečně.. v podstatě nesvítí vůbec,vypadá spíš jako taková mini-tečka reflexní barvou na hranici povšimnutí a to i z bezprostřední blízkosti.Celkově je to dobrý telefon a vychytat pár pitomostí byl bych 100% spokojenej

Ověřený zákazník

Všeobecně bych v aktuální cenové relaci považoval tento model za jednu z nejlepších možností; samosebou je to otázka náročnosti a zaměření uživatele. To, že model nemá NFC, což je na mnoha místech uváděno jako velké negativum, moje žena ani nepocítí. Notifikační dioda by mně osobně vadila – bliká pouze bíle a to velmi slabě (je nutno stáhnout lištu ke zjištění příchozích zpráv v tichém režimu apod.). Opět však – mojí ženě blikání mobilů spíš vadí a stalo se to výhodou. Fotoaparát fotí velmi slušně, stejně tak nahrává. A čtečka je fakt supr, daleko lepší než u mého samsungu. Také neopomíjejme bonus ve vysoké výdrži baterie. Hawk, dobrá koupě v dané relaci.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s dobrým poměrem cena/výkon

Xiaomi Note 6 Pro nabízí výborný výkon a kvalitní fotoaparáty za velmi rozumnou cenu.

Chcete telefon s dlouhou výdrží baterie

S kapacitou 4000 mAh vydrží Note 6 Pro celý den i při intenzivním používání.

Oceníte kvalitní fotoaparáty

Duální fotoaparáty na přední i zadní straně telefonu pořizují ostré a detailní snímky, i za horšího osvětlení.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete NFC pro platby mobilem

Note 6 Pro nepodporuje NFC, což může být nevýhoda, pokud jste zvyklí platit mobilem.

Vadí vám výřez v displeji

Výřez v displeji může být pro někoho rušivý a zbytečný.

Očekáváte jednoduché uživatelské prostředí

Některé funkce, jako vytváření skupin volajících a přidělování zvonění, jsou zbytečně komplikované a zdlouhavé.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak mohu deaktivovat zobrazující se reklamy v prostředí MIUI?
Reklamy v MIUI lze deaktivovat v nastavení aplikací. Jděte do Nastavení > Další nastavení > Soukromí > Reklamní služby a vypněte možnost Přizpůsobené reklamy.
Jaké jsou možnosti rozšíření úložiště v Xiaomi Note 6 Pro?
Telefon nabízí hybridní slot, kde můžete použít buď dvě SIM karty, nebo jednu SIM kartu a jednu microSD kartu. MicroSD karta může rozšířit úložiště až o 256 GB.
Jak mohu nastavit různé zvonění pro různé skupiny volajících?
Vytváření skupin a přidělování zvonění je v MIUI trochu komplikované. Musíte jít do Kontakty > Skupiny > Vytvořit novou skupinu. Pak přidejte kontakty do skupiny a nastavte jim zvonění jednotlivě.
Jaký je nejlepší způsob, jak optimalizovat výdrž baterie v Note 6 Pro?
Pro optimalizaci výdrže baterie doporučuji vypnout aplikace běžící na pozadí, snížit jas displeje a používat režim spořiče baterie. Také můžete vypnout GPS a Bluetooth, pokud je právě nepoužíváte.
Jak mohu zlepšit kvalitu fotografií za horšího osvětlení?
Pro lepší fotografie za horšího osvětlení použijte noční režim v aplikaci fotoaparátu. Ujistěte se, že máte stabilní ruku nebo použijte stativ. Také můžete zvýšit expozici a snížit ISO v manuálním režimu.
Jak mohu odstranit výřez v displeji, pokud mi vadí?
Výřez v displeji můžete skrýt v nastavení. Jděte do Nastavení > Displej > Výřez displeje a vyberte možnost Skrýt výřez.
Jak mohu rychle přepínat mezi aplikacemi?
Rychlé přepínání mezi aplikacemi můžete provést pomocí gest. Přejděte do Nastavení > Další nastavení > Gesta a zkratky a aktivujte gesta pro rychlé přepínání aplikací. Pak stačí přejet prstem po spodní části displeje.

Parametry

Název produktu: Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Konstrukce: dotykové
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 8.1 (Oreo)
Hmotnost: 182 g
Možnost paměťové karty: ano
Produktová řada: Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Fotogalerie

Shrnutí: Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Hodnocení Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Komentáře k Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Ostestováno: Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Zkušenost s Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Průzkum Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Test: Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Pohled na Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Zkušenosti s Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Analýza Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB

Jak vybrat ten správný mobilní telefon: Uživatelské tipy a rady

Na co se zaměřit při výběru

Výběr mobilního telefonu není jen o tom, který model je momentálně v trendy. Existuje několik klíčových aspektů, na které je dobré se zaměřit.

Vyberte si správnou velikost a rozlišení displeje

Někteří preferují větší displeje pro pohodlnější sledování videí nebo hraní her. Jiní zase ocení menší zařízení, které se snadno vejde do kapsy. Pozornost věnujte i rozlišení displeje. Full HD je dnes standardem, ale pokud chcete dokonalý obraz, sáhněte po telefonech s QHD nebo 4K rozlišením.

Kvalita fotoaparátu

Pokud jste nadšený fotograf, měli byste se zaměřit na telefony s osvědčenými fotoaparáty. Nejde jen o počet megapixelů. Důležité jsou i další parametry jako clona, zoom, stabilizace a software pro úpravu fotografií. Telefony od značek jako Apple a Google často nabízejí výjimečnou kvalitu kamer.

Výhody a nevýhody různých operačních systémů

Výběr správného OS je zásadní. Jestliže přecházíte z jiného zařízení, bude vám zřejmě příjemnější OS, na který jste zvyklí.

iOS

Výhody: Jednoduché a intuitivní rozhraní, rychlé aktualizace, silná bezpečnost.

Nevýhody: Omezené možnosti přizpůsobení, vyšší cena za zařízení.

Android

Výhody: Vysoká míra přizpůsobení, široká škála zařízení od různých výrobců.

Nevýhody: Fragmentace OS může způsobit opožděné aktualizace, bezpečnostní rizika u starších verzí.

Na co si dát pozor

Některé z možných problémů při výběru telefonu mohou být snadno přehlédnuty. Pozornost věnujte těmto detailům:

Kapacita baterie

Pro mnoho lidí je vybitá baterie noční můrou. Zkuste vybírat zařízení s baterií o kapacitě alespoň 4000 mAh. Podíváte-li se na recenze, zaměřujte se na zmínky o reálné výdrži baterie při běžném používání.

Úložiště

Sdílení fotek a aplikací zabírá více místa, než si často uvědomujeme. Mobily bez možnosti rozšíření paměti pomocí karet mohou být časem omezující. Doporučuji zvolit minimálně 128 GB interního úložiště, pokud nemáte možnost využít cloudová úložiště.

Služby po prodeji

Podpora po zakoupení je někdy podceňovaná. Zvažte, jaká je kvalita zákaznické podpory výrobce, jak snadno se domůžete opravy a zda jsou náhradní díly dostupné a cenově přijatelné.

Rozhodující faktory

Ať už vybíráte mezi high-end modely nebo dostupnějšími variantami, tyto faktory mohou být při rozhodování klíčové.

Cena

Cena není jen o samotném zařízení, ale i o případných příslušenstvích nebo službách, které budete potřebovat. Nízká cena může v dlouhodobém horizontu znamenat vyšší náklady.

Značka

Namísto slepé důvěry v oblíbené značky proveďte pečlivý výzkum recenzí a zkušeností ostatních uživatelů. Některé méně známé značky mohou překvapit skvělou kvalitou za lepší cenu.

Ekosystém

Pokud již vlastníte jiné zařízení od určité značky, může být výhodné zůstat v jejich ekosystému. Synchronizace a integrace mezi zařízeními je často mnohem jednodušší a bezproblémová.

Na závěr je důležité mít všechny informace a dlouze přemýšlet, co od svého nového mobilního telefonu skutečně očekáváte. Držte se těchto konkrétních rad a určitě najdete zařízení, které vám bude skvěle sloužit.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony