Přeskočit na obsah
Úvod » Bílé zboží » Robotické vysavače » Recenze Xiaomi X10+ – vysoká výkonnost a dlouhá výdrž baterie

Recenze Xiaomi X10+ – vysoká výkonnost a dlouhá výdrž baterie

Celkové hodnocení

Výkonný pomocník v kategorii Robotické vysavače

Xiaomi X10+ je chytrý robotický vysavač s mopovací funkcí, dlouhou výdrží baterie a snadnou manipulací prostřednictvím aplikace. Podrobnou recenzi najdete u nás. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9.5/10
  Výkon
 • 8.5/10
  Uživatelský komfort
 • 9.5/10
  Baterie
 • 7/10
  Aplikace
 • 8/10
  Ovládání
 • 9/10
  Konstrukce

Klady

 • Efektivní rotační mop
 • Dlouhá doba vysávání
 • Kapacitní nádrž na vodu
 • Flexibilní ovládání přes aplikaci

Zápory

 • Robot mluví pouze anglicky
 • Vlasy se namotávají na kartáč
 • Nedostatečný úklid u stěn
 • Částečná čeština v aplikaci

Moje zkušenost

“Navzdory několika drobným nedostatkům, jako je absence češtiny v hlasových pokynech a tendence k namotání vlasů na kartáč, je tento robotický vysavač vynikající pomocníkem v domácnosti. Jeho vysoká výkonnost, dlouhá výdrž baterie, efektivní mopování a flexibilita ovládání přes aplikaci činí tuto investici rozhodně stojící za to. Mohu tedy říct, že se jedná o kvalitní produkt, který při správné péči může sloužit na dlouhou dobu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Mé zkušenosti s uživáním

Při prvním zapnutí vysavače jsem byla mírně překvapená hlučností cca 60 dB, ale ve srovnání s jinými podobnými produkty na trhu je to poměrně průměrná hodnota. Při delším používání jsem si na hlučnost zvykla a už mi nepřekáží.

Robota jsem nasadila do akce a dopřála mu volný průběh po celém bytě. Vysávání i vytírání prováděl spolehlivě. Oceňuji jeho rotační mop, který při zametání nejenže odstraňuje prach, ale také odstraňuje odolné skvrny, které by jinak u normální mopovací podložky zůstaly. Mopovací podložky byly velmi efektivní a dokázaly vyčistit i ty největší skvrny.

Díky kapacitě baterie 5200 mAh tento malý, ale silný pomocník vysává opravdu dlouho. Na jedno nabití zvládl pracovat až 120 minut, což bylo více než dost na úklid celého bytu. Je skvělé, že nádrž na vodu má kapacitu 2,5 litru, takže nemusím během úklidu do ní opakovaně dolévat vodu.

Software a aplikace

Stejně jako mnoho jiných chytrých výrobků, i tento vysavač lze ovládat pomocí mobilu. Aplikace Mi Home umožňuje jednoduchou kontrolu vysavače a poskytuje uvítanou flexibilitu při plánování úklidu. Mohla jsem si tak předem naplánovat úklid konkrétních místností v konkrétní den a čas, což bylo velmi pohodlné. Navíc, aplikace mi poskytla také možnost sledovat průběh úklidu, což byla velmi užitečná funkce.

Vylepšitelné aspekty

Ačkoli je tento produkt skvělý, existují některé aspekty, které by mohly být vylepšeny. Jedním z nich je to, že robot mluví pouze anglicky. Jakmile zazvoní nějaká notifikace, musíte pohnout s prsty a ověřit v aplikaci, co se právě děje. Bylo by skvělé, kdyby se do budoucna vyvinula verze, která by mluvila více jazyky, včetně češtiny. To by značně zjednodušilo jeho použití a zlepšilo uživatelský zážitek.

Další drobnou nevýhodou je, že se vlasy namotávají na rotující kartáč. Tento problém je však poměrně běžný u vysavačů, takže nejde o chybu specifickou pro tento model.

Malým zklamáním bylo také to, že se při mopování do úklidu nepodíval až ke stěnám. Opuštěný pás asi o šířce 5 cm kolem zdí a předmětů nebyl umyt. Nicméně vysával bez problému, díky kartáčku, který smetl prach do dosahu hlavního kartáče.

Nakonec by mohla být lepší také kompatibilita s mobilními aplikacemi. Aplikace sice funguje, ale čeština je v ní jen částečně integrovaná, což může být pro některé uživatele komplikované.

Zkušenosti dalších zákazníků

Kvalitní úklid. Jak vysávání, tak vytírání. U toho třeba ocenit, že k vytírání používá rotační mopy, které každou chvíli zajede do základny vyčistit. A ne jak roboty jiné, které hadříkem velikosti dámského kapesníčku ošmudlají na jeden zátah celý byt.Bezesporná výhoda, že se nemusí po každém použití čistit, stará se o to sám. Sběrný sáček na smetí i „kyblíky“ na vodu jsou dostatečně velké.Funkční aplikace, intuitivní používání. Je i v češtině, stejně jako manuál.Za zásadní nedostatek považuji, že robot mluví jen huhňavě anglicky. To jeho kvality snižuje. Běhat k aplikaci a ověřovat, co to vlastně zahuhňal, je jen k zlosti.

Ověřený zákazník

Za mne je to skvělý vysavač i mopovač – jsme velice spokojení. Využili jsme několikrát za ten týden co ho máme a jsme spokojení moc. Jako malé negativum, dané konstrukcí (myslím, že to je u všech robotů) zatím vidím asi jediné – asi 5cm pruh kolem zdí a předmětů kde nevytře (vysaje v pohodě, od toho je ta vrtulka).

Ověřený zákazník

Zatím jen testujeme, ale už nyní můžu říct, že jsme nadmíru spokojení. Co se týká vytírání tak super a vysávání taky. Jediné co my vadí je , že robot nemluví česky ,je tam sice polština, ale té každý nerozumí, tak doufám že se pracuje na vložení češtiny jak do aplikace tak do robota. Jinak velká spokojenost ,měla jsem robzona tak mám s čím porovnat.

Ověřený zákazník

Myslím , že je to super výrobek. O nic se nemusím starat, vše dělá jak má a velice dobře. jen škoda že neumí CZ,ale dá se to nastavit i tak dobře.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Xiaomi X10+?

Kupte, pokud…

Hledáte výkonný a všestranný vysavač

Tento chytrý vysavač nejen efektivně vysává, ale také zapírá, díky čemu je ideálním nástrojem pro důkladný úklid domu.

Potřebujete bezúdržbový vysavač

Díky samočistící stanici a rozsáhlé kapacitě odpadních nádobek jsou potřeby údržby minimální. Můžete se tedy spolehnout na to, že se robot vypořádá s úklidem, aniž by vyžadoval vaši pozornost.

Máte různé typy podlah v domě

Robot má funkci rozpoznávání koberce, takže na tvrdých podlahách může vytírat a na kobercích pouze vysávat. To je skvělé, pokud máte různé typy podlah v domě.

Nekupujte, pokud…

Upřednostňujete produkty s plnou podporou češtiny

Robot hovoří pouze anglicky a aplikace má jen částečně integrovanou češtinu, což může některé uživatele zaskočit.

Máte domácnost plnou vlasů

Stejně jako většina robotických vysavačů, i tento model má problém s namotáváním vlasů na svůj rotující kartáč.

Očekáváte dokonalé vytírání

Při mopování nemůže robot úplně dosáhnout ke stěnám, což může zanechat nemytý pás kolem okrajů místnosti.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak hlasitý je vysavač během provozu?
Během provozu má vysavač hlučnost kolem 60 dB.
Jak dlouho vysavač pracuje na jedno nabití?
Díky kapacitě baterie 5200 mAh může vysavač pracovat na jedno nabití až 120 minut.
Jakou kapacitu má nádrž na vodu?
Nádrž na vodu má kapacitu 2,5 litru.
Je možné vysavač ovládat pomocí mobilní aplikace?
Ano, vysavač lze ovládat pomocí aplikace Mi Home, která umožňuje naplánování úklidu a sledování průběhu úklidu.
V jakých jazycích mluví robotický vysavač?
Tento model robotického vysavače mluví pouze anglicky.
Můžu nastavit úklid konkrétních místností v určité dny a časy?
Ano, prostřednictvím aplikace Mi Home můžete naplánovat úklid konkrétních místností v předem stanovené dny a časy.
Namotávají se vlasy na rotující kartáč vysavače?
Ano, vlasy se mohou namotat na rotující kartáč vysavače, což je ale běžné u většiny vysavačů.
Dokáže vysavač dokonale vytřít až ke stěnám?
Vysavač při mopování nechává kolem stěn a předmětů neumytý pás asi o šířce 5 cm.
Je aplikace pro ovládání vysavače plně v češtině?
Aplikace pro ovládání vysavače je jen částečně v češtině.

Parametry

Název produktu: Xiaomi X10+
Typ produktu: Robotické vysavače
Výrobce: Xiaomi
Výkon: 70 W
Hlučnost: 75 dB
Typ podlah: tvrdé podlahy/koberce
HEPA filtr: ano
Rozeznání překážek: bezdotykové
Navigace: ano
Automatické vysypání: ano
Na zvířecí chlupy: ano
Typ akumulátoru: Li-Ion
Kapacita akumulátoru: 5200 mAh
Doba provozu: 120 min
Doba nabíjení: 6 h
Výška robota: 9.7 cm

Fotogalerie

Testování Xiaomi X10+

Xiaomi X10+

Pohled na Xiaomi X10+

Xiaomi X10+

Zkušenost s Xiaomi X10+

Xiaomi X10+

Podrobný průvodce nákupem robotického vysavače

Robotické vysavače se staly neocenitelným pomocníkem v mnoha domácnostech. Však jejich výběr může být pro mnoho z nás složitý, protože trh nabízí mnoho modelů s různými funkcemi. V tomto článku se zaměříme na klíčové faktory, které bychom měli zvážit při výběru tohoto zařízení.

Kapacita a konstrukce

První aspekt, který bychom měli zohlednit, je kapacita a konstrukce robotického vysavače. Vysavač by měl být dostatečně nízký, aby se bez problémů dostal pod nábytek, a jeho nádoba na prach by měla pojmout správné množství nečistot, abyste nemuseli vysypávat prachovou nádobu příliš často.

Užitečnou funkcí mohou být i speciální kartáče určené pro odstraňování zvířecích chlupů, pokud máte doma mazlíčky.

Baterie a konektivita

Druhý důležitý faktor je výdrž baterie. Většina robotických vysavačů pracuje na baterie, takže zde hraje roli doba provozu na jedno nabití a doba nutná k opětovnému nabití baterie. Řada modelů navíc nabízí možnost automatického návratu na nabíjecí stanici.

V dnešní době stojí za zvážení také konektivita vysavače se smart zařízeními. Mnoho modelů lze ovládat přes mobilní aplikaci, díky čemuž můžete nastavit plán čištění, sledovat průběh úklidu nebo zjistit, kde se vysavač nachází.

Systém navigace

Nevyhnutelnou součástí každého robotického vysavače je systém navigace. Pokud žijete v domácnosti s mnoha překážkami, jako jsou například děti nebo domácí mazlíčci, měli byste se zaměřit na vysavače s pokročilou navigací.

Moderní robotické vysavače jsou vybaveny senzory, které jim umožňují orientovat se v prostoru a vyhýbat se překážkám. Některé modely mají dokonce možnost mapování místností pro efektivnější čištění.

Výběr robotického vysavače může být pro mnoho z nás výzvou. Ale pokud budete při výběru zohledňovat výše uvedené aspekty, můžete si být jisti, že si vyberete spolehlivého pomocníka do domácnosti.

Nejprodávanější z kategorie robotické vysavače