Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku) – hluboký příběh a propracovaný bojový systém

Recenze Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku) – hluboký příběh a propracovaný bojový systém

Celkové hodnocení

98 %

Pohlcující zážitek v kategorii Hry na PC

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku) je jedno z nejpůsobivějších RPG s hlubokým příběhem, nádhernou grafikou a propracovaným bojovým systémem, které byste neměli vynechat... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 10/10
  Příběh
 • 9/10
  Grafika
 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 8,5/10
  Optimalizace
 • 9/10
  Vedlejší úkoly
 • 7/10
  Jízda na koni

Klady

 • Napínavý a silný příběh
 • Obrovský otevřený svět
 • Možnost ovlivnit osudy postav
 • Nádherná grafika
 • Vysoká úroveň optimalizace
 • Propracovaný bojový systém
 • Zábavné vedlejší aktivity
 • Stabilita hry

Zápory

 • Náročné úkoly pro začátečníky
 • Hardwarově náročná hra
 • Problémy na starších počítačích
 • Jízda na koni není intuitivní

Moje zkušenost

“Zaklínač 3: Divoký hon je pro mě jedním z nejpůsobivějších RPG, které jsem kdy hrála, díky hlubokému příběhu, nádherné grafice a propracovanému bojovému systému. Přestože má hra své drobné nedostatky, jako je náročnost pro začátečníky a občas nepříjemné ovládání koně, celkový zážitek je natolik silný a pohlcující, že tyto drobnosti snadno přehlédnu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Herní zážitek a příběh

Zaklínač 3: Divoký hon je skutečně mistrovským dílem. Příběh je napínavý a silný, inspirovaný povídkami Andrzeje Sapkowského, což je pro fanoušky knih obrovské plus. Hra nabízí obrovský otevřený svět, který vás doslova pohltí. Prozkoumávání mapy a plnění vedlejších úkolů mi zabralo desítky hodin a stále jsem měla co objevovat. Každý kout světa je plný detailů a příběhů, které stojí za to prozkoumat.

Jedním z největších pozitiv je možnost ovlivnit osudy postav svými rozhodnutími. To dodává hře na realističnosti a hloubce. Na druhou stranu, některé úkoly mohou být pro začátečníky až příliš náročné. Několikrát jsem musela obcházet silná monstra, abych se dostala do bezpečí. To může být frustrující, ale zároveň to přidává na autentičnosti světa.

Grafika a optimalizace

Grafika Zaklínače 3 je nádherná. Krajina je detailní, postavy jsou realistické a celkový vizuální dojem je ohromující. Nicméně, hra je hardwarově náročná. Na starších počítačích může být problém ji spustit na vyšší detaily. Na mém starším PC jsem musela snížit detaily, ale i tak byla hra krásná a plynulá.

Optimalizace je na vysoké úrovni. Hra mi za celých 200 hodin ani jednou nespadla, což je v dnešní době vzácnost. Vývojáři si zaslouží pochvalu za stabilitu hry. Na druhou stranu, pokud máte notebook s integrovanou grafikou, můžete narazit na problémy s výkonem. Hra prostě vyžaduje silnější hardware.

Hratelnost a vedlejší aktivity

Hratelnost je jedním z hlavních taháků Zaklínače 3. Bojový systém je propracovaný a zábavný. Používání znamení, lektvarů a petard dodává boji strategickou hloubku. Alchymie a výroba zbrojí je další skvělý prvek, který vám umožňuje přizpůsobit si vybavení podle svých potřeb.

Vedlejší úkoly a aktivity jsou rozmanité a zábavné. Karetní hra Gwint je skvělým příkladem toho, jak vedlejší aktivity mohou být stejně zábavné jako hlavní příběh. Nicméně, některé vedlejší úkoly mohou být časově náročné a občas se může zdát, že se opakují. Ale to je jen drobná vada na kráse.

Jízda na koni je jedním z mála negativních aspektů. Klepna, váš věrný kůň, se občas chová jako mezek a ovládání není vždy intuitivní. To může být frustrující, zejména když se snažíte uniknout před nepřáteli nebo rychle cestovat po mapě.

Celkově je Zaklínač 3: Divoký hon jedním z nejlepších RPG, které jsem kdy hrála. Přes drobné nedostatky nabízí hluboký a pohlcující herní zážitek, který stojí za každou investovanou hodinu.

Zkušenosti dalších zákazníků

Zatím jsem odehrála z této rozsáhlé hry pouze malou část,ale splňuje moje očekávání na 100%.Doporučuji ho všem kdo mají rádi žánr RPG,příběh zaujme a vtáhne do děje.Nevýhoda a zároveň i výhoda – zabere dost volného času,takže si ji pořídit na nějaké volnější období.A pro opravdu kvalitní požitek ze hry mít i dostatečný výkon pc.Navíc tato hra nemá jen jednoduchou dějovou linii,ale odvíjí se od konkrétních rozhodnutí,takže se nechá hrát vícekrát a dopracovat se tak k trochu jiným variacím konce.Zajímavá je i rozmanitost krajiny a krásné scenérie,dobře graficky zpracované.Sice zatím většinu znám jen z herních videí,ale je to opravdový požitek ze sledování.

Ověřený zákazník

Pokud se rozhodnete zahrát tuto bezvadnou hru, doporučuju prvně dohrát W1 a W2, hra umožnuje převádět si uložené pozice z předchozích dílů a některá rozhodnutí které jste tam učinili se právě promítnou v této hře, mimo to příběh v podstatě navazuje tak je člověk alespoň v obraze. Našel jsem také plno odkazů na knižní předlohu, takže je docela fajn vědět o co jde.Hra jinak sama osobě je rozlehlá, zabere i přes 200 hodin herního času, pokud jste perfekcionisté jak já a budete dělat veškeré zaklínačské zakázky a vedlejší úkoly. Když si sečtete všechny pro a proti tak tu máme jedno z nejlepších, ne-li nejlepší RPG současnosti s hutným příběhem, na jehož konci nezůstane jedno oko suché, doplněné pěknou grafikou, příjemnou hudbou a úžasnými scenériemi krajiny.

Ověřený zákazník

Po skončení vysoké školy jsem počítačové hry už nehrál, nebyl čas. Když jsem viděl u kolegy Wiedźmina 3, tak mě tahle hra hodně zaujala. Nejdřív jsem si stáhl crack verzi, ale po asi 15 odehraných hodinách jsem se rozhodl koupit. Jedná se rozhodně o velmi dobře a detailně propracovanou hru, která byla v průběhu 4,5 let od svého vydání vylepšena a opravena mnohými patchi, takže člověk se nevzteká na malichernými chybičkami, tak často, jak jsem byl před několika lety zvyklý. Možnost svým rozhodnutím ovlivnit osudy dalších postav je skvělá, připadá mi to jako v normálním životě. Nespočet vedlejších úkolů přináší variabilitu jak si odpočinout od těch hlavních. Zkrátka pro mě osobně po těch letech velmi příjemné překvapení. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi středověk, trochu kouzel, tajemna a historie v jednom.

Ověřený zákazník

Tato hra je dost možná hrou desetiletí. Kromě nevelkých pc požadavků nemám co vytknout. Pokud hledáte kvalitní RPG lepší než Witchra III nenajdete. Doporučuji také koupit si GOTY edici. Datadisky jsou stejně jako hra výborné a dohromady zaberou bezmála 200 hodin hraní. Tato hra může hledat konkurenci leda tak ve Skyrimu. Rozhodně doporučuji koupit. I po 200 hodinách hraní, si můžete tohle celé zopakovat, z úplně jiného úhlu pohledu, kvůli více koncům nejen u hlavních úkolů ale i u těch vedlejších.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)?

Kupte, pokud…

Hledáte hluboký a poutavý příběh

Zaklínač 3 nabízí napínavý příběh inspirovaný povídkami Andrzeje Sapkowského, který vás vtáhne do děje na desítky hodin.

Máte rádi otevřený svět a vedlejší aktivity

Hra nabízí obrovský otevřený svět plný vedlejších úkolů, ukrytých pokladů a aktivit, které vám hraní ozvláštní a prodlouží herní čas.

Chcete kvalitní grafiku a stabilní výkon

Zaklínač 3 je známý svou nádhernou grafikou a vysokou úrovní optimalizace, což zaručuje plynulý herní zážitek bez pádů.

Nekupujte, pokud…

Máte starší nebo slabší hardware

Hra je hardwarově náročná a na starších počítačích může být problém ji spustit na vyšší detaily.

Nemáte rádi náročné úkoly

Některé úkoly a monstra mohou být pro začátečníky až příliš náročné, což může být frustrující.

Vadí vám problematická jízda na koni

Ovládání koně ve hře není vždy intuitivní a může být frustrující, zejména při rychlém cestování nebo úniku před nepřáteli.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou nejlepší strategie pro boj se silnými monstry na začátku hry?
Před bojem si důkladně prostudujte bestiář a zjistěte slabiny nepřítele. Připravte si odpovídající lektvary, oleje na zbraně a petardy. Vyhněte se přímému střetu a využívejte znamení, jako je Quen pro ochranu a Igni pro poškození.
Jak mohu optimalizovat výkon hry na starším počítači?
Snižte grafické detaily na střední nebo nízké nastavení. Vypněte pokročilé efekty, jako jsou stíny a odlesky. Aktualizujte ovladače grafické karty a zavřete všechny nepotřebné aplikace běžící na pozadí.
Jaké vedlejší aktivity stojí za to vyzkoušet?
Určitě si zahrajte karetní hru Gwint, která je velmi zábavná a nabízí vlastní mini-příběhové linie. Také doporučuji plnit zaklínačské zakázky, které často přinášejí zajímavé odměny a příběhy.
Jaké jsou nejlepší způsoby, jak vydělat peníze ve hře?
Plňte vedlejší úkoly a zaklínačské zakázky pro rychlý zisk. Prodávejte nepotřebné vybavení a sbírejte vzácné suroviny, které můžete prodat nebo použít k výrobě cenných předmětů.
Jaké jsou největší výhody a nevýhody jízdy na koni?
Jízda na koni vám umožňuje rychle cestovat po mapě a unikat před nepřáteli. Nevýhodou je občasné obtížné ovládání a ne vždy intuitivní chování koně, což může být frustrující v kritických situacích.
Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se připravit na těžké úkoly?
Před těžkými úkoly si vždy připravte odpovídající vybavení a lektvary. Prozkoumejte slabiny nepřátel v bestiáři a přizpůsobte si svůj bojový styl. Ujistěte se, že máte dostatečné zásoby a správně vylepšené zbraně a brnění.
Jaké jsou nejčastější chyby, kterým se vyhnout při hraní Zaklínače 3?
Nedostatečná příprava před bojem, ignorování vedlejších úkolů a podceňování alchymie a výroby zbrojí. Také se vyhněte přeceňování svých schopností a zbytečnému riskování v boji s silnými nepřáteli.

Parametry

Název produktu: Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)
Typ produktu: Hry na PC
Výrobce: CD PROJEKT
Žánr: RPG
Doporučený věk (PEGI): 18
Rok vydání: 2015
Multiplayer: ne
Game Of The Year (GOTY): ano

Fotogalerie

Zkušenosti s Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Hodnocení Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Hodnocení: Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Průzkum Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Hodnocení Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Pozorování Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Ostestováno: Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Analýza Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Pohled na Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Verdikt: Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Zaklínač 3: Divoký hon (Edice Hra Roku)

Hry na PC: Nejen Zábava, ale i Investice!

Jak vybírat PC hry: Rychlé a chytré tipy

Znáte svůj herní styl?

Než se vrhnete do nákupu, zamyslete se, jaký typ her máte rádi. Jste fanouškem rychlé akce, strategií nebo RPG? Každý typ hry vyžaduje jiný přístup, a to i co se týče hardwarových požadavků.

Důraz na platformu

Většina her dnes potřebuje platformy jako Steam, GOG nebo Epic Games Store. Vyberte si tu, která vám sedí nejvíc. Některé platformy mají exkluzivní nabídky, což může být rozhodující.

Na co se zaměřit při výběru hry

Hardwarová náročnost

Věnujte pozornost minimálním a doporučeným požadavkům. Nestačí jen splňovat minimum – pro plynulý zážitek se doporučují vysoké specifikace.

Recenze a hodnocení

Hledání her podle hodnocení ostatních hráčů se většinou vyplatí. Recenze vám mohou nabídnout nový pohled na očekávaný zážitek, včetně toho, zda hra často padá nebo má problémy s optimalizací.

Na co si dát pozor při nákupu

Microtransakce a DLC

V poslední době se mnoho her zaměřuje na dodatečné příjmy pomocí mikrotransakcí a DLC. Pečlivě si přečtěte podmínky a zjistěte, zda hra nepředstavuje tzv. „pay-to-win“ strategie.

Podpora vývojářů a komunity

Doba, kdy byla hra vydána, a jak často získává aktualizace, může být důležitým faktorem. Hra s aktivní komunitou a podporou vývojářů je dlouhodobě lepší investicí.

Rozhodující faktory při nákupu her na PC

Cenová politika

Někdy je lepší počkat na slevy nebo speciální akce. Mnoho platforem nabízí sezónní výprodeje, které přinášejí výrazné úlevy na peněžence.

Modding a přizpůsobení

Hry s rozsáhlou modovací komunitou mohou výrazně prodloužit jejich životnost a nabídnout nové zážitky. Podívejte se, zda vaše vybraná hra podporuje modding.

Dodržujte tyto tipy a doporučení, a budete mít jistotu, že vaše volba hry na PC bude skvělou investicí nejen do zábavy, ale i do kvality vašeho herního času.