Přeskočit na obsah
Úvod » Filmy, knihy, hry » Knihy » Recenze Znamenitá mrtvola – originalita a temná atmosféra

Recenze Znamenitá mrtvola – originalita a temná atmosféra

Celkové hodnocení

89 %

Temná originalita v kategorii Knihy

Ponořte se do temného světa knihy „Znamenitá mrtvola“ od Augustiny Bazterrica, plné morálních dilemat a dystopických vizí, která vás zaujme hlubokým pohledem na lidskou psychiku... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Originalita
 • 7/10
  Děj
 • 8/10
  Atmosféra
 • 6/10
  Postavy
 • 7/10
  Čtivost
 • 9/10
  Tematika
Recenze Znamenitá mrtvola - Augustina Bazterrica

Klady

 • Originální a neotřelý námět
 • Dobře napsaná atmosféra
 • Zajímavý pohled na lidskou psychiku
 • Vtahující napětí a děj

Zápory

 • Některé části natahované a komplikované
 • Temné a depresivní pasáže
 • Nedostatečně rozvinuté vedlejší postavy
 • Komplikovaný děj

Moje zkušenost

“Kniha „Znamenitá mrtvola“ od Augustiny Bazterrica mě zaujala svou originalitou a temnou atmosférou, přestože některé pasáže byly pro mě příliš depresivní a komplikované. Děj nabízí zajímavý pohled na lidskou psychiku a morální dilemata, i když bych ocenila větší rozvinutí vedlejších postav. Celkově jde o čtení, které osloví milovníky dystopických příběhů, ale nemusí sednout každému.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Obsah a příběh

Knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Augustiny Bazterrica jsem si pořídila na základě reklam, které mě doslova pronásledovaly několik týdnů. Musím přiznat, že mě zaujal přebal knihy i samotný námět. Dystopický svět, kde kanibalismus stane běžnou normou, zní opravdu zajímavě.

Děj sleduje život Marcose, provozního ředitele mrazíren, který se nachází v náročném životním období. Zemřel mu syn, manželka ho opustila a svoji práci nenávidí. Darem však dostane mladou ženu „na maso“. Tento komplikovaný děj mi přišel místy až příliš temný a depresivní.

Pozitiva

Musím říct, že kniha mě zaujala svou originalitou. Nápad, že lidstvo musí zabít všechna zvířata kvůli smrtícímu viru a následně se rozhodne pro kanibalismus, je opravdu neotřelý. Příběh je velmi dobře napsaný a autorka má talent na vytváření napětí a atmosféry. Některé pasáže mě opravdu vtáhly do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Kniha také nabízí zajímavý pohled na lidskou psychiku a morální dilemata. Marcos je postava, se kterou se dá snadno soucítit, a jeho vnitřní boj a pochybnosti jsou velmi reálně vykreslené. To je určitě jeden z hlavních důvodů, proč jsem knihu dočetla až do konce.

Negativa

Na druhou stranu, některé části knihy mi přišly zbytečně natahované a komplikované. Děj nenadchne, ale neurazí. Některé pasáže byly pro mě až příliš temné a depresivní, což může odradit čtenáře, kteří hledají spíše lehčí čtení.

Také jsem měla pocit, že některé postavy a jejich motivace nebyly dostatečně rozvinuté. To mi občas ztěžovalo pochopení jejich jednání a celkového smyslu příběhu. Bylo by fajn, kdyby autorka věnovala více prostoru vedlejším postavám a jejich příběhům.

Celkově je Znamenitá mrtvola zajímavým a originálním čtením, které však nemusí sednout každému. Pokud máte rádi dystopické příběhy s temnou atmosférou a nevadí vám komplikovaný děj, určitě si knihu přečtěte. Ale pokud hledáte něco lehčího a optimističtějšího, možná byste měli sáhnout po něčem jiném.

Zkušenosti dalších zákazníků

Knihu jsem koupila na základě reklamy, která mě pronásledovala několik týdnů. Zaujal mě přebal knihy i námět. Děj nenadchne, ale neurazí.

Ověřený zákazník

Kašlete na pochvalné či kritické recenze, sáhněte po ní a prožijte její příběh. Udělejte si vlastní názor. Protože ať už…

Ověřený zákazník

doporučují

Ověřený zákazník

zbytečný hype

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Znamenitá mrtvola – Augustina Bazterrica?

Kupte, pokud…

Hledáte originální a neotřelý příběh

Kniha Znamenitá mrtvola nabízí jedinečný a originální námět, který vás vtáhne do dystopického světa, kde je kanibalismus běžnou normou.

Máte rádi temné a napínavé příběhy

Pokud máte rádi knihy s temnou atmosférou a napětím, tento thriller vás určitě nezklame.

Zajímá vás lidská psychika a morální dilemata

Kniha nabízí hluboký pohled na lidskou psychiku a morální dilemata, což může být velmi zajímavé pro čtenáře, kteří hledají něco víc než jen jednoduchý příběh.

Nekupujte, pokud…

Hledáte lehčí a optimističtější čtení

Pokud preferujete lehčí a optimističtější knihy, tento temný a depresivní příběh vás pravděpodobně neosloví.

Nemáte rádi komplikované děje

Děj knihy je místy zbytečně natahovaný a komplikovaný, což může některé čtenáře odradit.

Očekáváte dobře rozvinuté vedlejší postavy

Pokud vám záleží na dobře rozvinutých vedlejších postavách, tato kniha vás může zklamat, protože některé postavy a jejich motivace nejsou dostatečně rozvinuté.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní morální dilemata v knize Znamenitá mrtvola?
Kniha se zabývá otázkami, jako je etika kanibalismu, lidská důstojnost a morální hranice v extrémních situacích. Hlavní postava Marcos bojuje s vlastními hodnotami a svědomím, což přináší hluboké zamyšlení nad tím, co je správné a co špatné.
Jaké jsou hlavní slabiny knihy Znamenitá mrtvola?
Některé části příběhu jsou zbytečně natahované a komplikované. Děj může být pro některé čtenáře příliš temný a depresivní. Postavy a jejich motivace nejsou vždy dostatečně rozvinuté, což může ztížit pochopení jejich jednání.
Je děj knihy Znamenitá mrtvola vhodný pro citlivé čtenáře?
Děj obsahuje temné a depresivní pasáže, které mohou být pro citlivé čtenáře náročné. Pokud hledáte lehčí a optimističtější čtení, tato kniha nemusí být pro vás tou nejlepší volbou.
Jaký je styl psaní Augustiny Bazterrica v knize Znamenitá mrtvola?
Autorka má talent na vytváření napětí a atmosféry. Její styl je velmi detailní a realistický, což přispívá k celkovému ponurému tónu knihy. Některé pasáže jsou velmi vtahující a dobře napsané.
Kdo by si měl přečíst knihu Znamenitá mrtvola?
Knihu by si měli přečíst ti, kteří mají rádi dystopické příběhy s temnou atmosférou a nevadí jim komplikovaný děj. Pokud se zajímáte o morální dilemata a psychologii postav, tato kniha vám může nabídnout hluboké zamyšlení.
Jaký je hlavní přínos knihy Znamenitá mrtvola?
Hlavní přínos knihy spočívá v jejím originálním námětu a hlubokém zamyšlení nad etickými otázkami. Příběh nabízí nový pohled na lidskou psychiku a morální hranice, což může být velmi obohacující pro čtenáře, kteří hledají něco víc než jen zábavu.

Parametry

Název produktu: Znamenitá mrtvola – Augustina Bazterrica
Typ produktu: Knihy
Výrobce: Fobos
Autor: Augustina Bazterrica
Žánr: sci-fi
Nakladatelství: Fobos
Počet stran: 256
Rok vydání: 2022

Fotogalerie

Shrnutí: Znamenitá mrtvola - Augustina Bazterrica

Znamenitá mrtvola – Augustina Bazterrica

Jak efektivně vybírat knihy: praktický průvodce

Možnosti výběru: kde hledat inspiraci

Výběr knih je široký a možností hodně. Abychom se v nabídce lépe orientovali, je dobré zaměřit se na několik klíčových zdrojů.

Knižní blogy a recenze

Knižní blogy jsou skvělým místem, kde najdete nejen recenze na konkrétní tituly, ale i tipy na nové knihy. Doporučuji sledovat blogery, kteří mají podobný vkus.

Recenze od zkušených čtenářů vám odhalí nejen klady, ale i zápory knihy, což vám může ušetřit zklamání.

Knižní kluby a komunitní stránky

Zapojení do knižního klubu může být obohacující. Komunitní stránky jako Goodreads nabízejí personalizované doporučení na základě vašich čtenářských preferencí. Navíc můžete sledovat, co čtou vaši přátelé.

Výhody a nevýhody různých formátů

Při výběru knihy je důležité zvážit, jaký formát preferujete. Každý má svá specifika a vyplatí se je znát.

Tištěné knihy

 • Výhody: Fyzický kontakt s papírem, radost z vlastnictví sbírky, snadnější soustředění.
 • Nevýhody: Vyžadují prostor, vyšší pořizovací cena, méně praktické při cestování.

Elektronické knihy (e-knihy)

 • Výhody: Snadná přenositelnost, nižší cena, možnost přizpůsobit velikost písmena.
 • Nevýhody: Potřeba elektronického zařízení, nižší emocionální vazba, baterie.

Audioknihy

 • Výhody: Možnost poslouchat knihy při cestování nebo domácích pracích, vhodné pro slabozraké.
 • Nevýhody: Nižší kontrola nad tempem čtení, nutnost soustředění na poslech.

Na co se zaměřit při výběru knihy

Existuje několik zásadních faktorů, které byste měli zvážit, pokud chcete být se svým nákupem spokojeni.

Žánr a preference

Přemýšlejte, jaký žánr máte rádi. Každý preferuje něco jiného. Můžete zkusit i něco nového, ale většinou se osvědčilo držet se toho, co víte, že vás baví.

Autor a jeho styl

Zkontrolujte další práce autora. Pokud se vám jeho kniha líbila, šance jsou vysoké, že vás zaujme i další. Tento postup se nazývá „autorová kontinuita“ a může vám ušetřit mnoho času.

Obsah a délka

Zajímejte se o anotaci a délku knihy. Pokud hledáte něco oddychového na víkend, dlouhý román nebude ideální volbou. Naopak, pro dlouhé cesty může být větší kniha příjemným společníkem.

Recenze a hodnocení

Recenze a hodnocení na webech jako Amazon, Databazeknih nebo Goodreads vám mohou poskytnout další pohled. Dejte si ale pozor na příliš pozitivní nebo negativní hodnocení.

Nakupování knih je radostné dobrodružství. S těmito tipy bude vaše další volba trefou do černého.