Přeskočit na obsah
Úvod » Kosmetika a parfémy » Zubní pasty

Srovnání a recenze nejlepších zubních past z testu 2024

Při výběru zubní pasty začněte zhodnocením vašich specifických potřeb. Máte citlivé zuby? Potřebujete bělení nebo hledáte pastu s přírodními složkami? Jako druhý krok se zaměřte na složení pasty. Vyhněte se pastám s vysokým obsahem SLS (sodium lauryl sulfate), pokud máte sklony k aftám nebo podráždění ústní sliznice. Naopak, pokud hledáte bělicí efekt, vybírejte pasty s obsahem peroxidu vodíku nebo mikročástic, které mechanicky odstraňují skvrny. Jaké složky jsou pro vás klíčové?

Dalším důležitým faktorem je konzistence a chuť pasty. Některé pasty mohou být příliš abrazivní a poškodit sklovinu, proto hledejte pasty s nízkým RDA (Relative Dentin Abrasivity) indexem, pokud máte citlivé zuby. A co chuť? Pokud vám pasta nechutná, pravděpodobně ji nebudete používat pravidelně. Vyzkoušejte různé příchutě a konzistence, abyste našli tu, která vám nejlépe vyhovuje. Nezapomeňte také na certifikace a doporučení od zubařů. Některé pasty mají pečeť kvality od odborných asociací, což může být dobrým vodítkem při výběru.

Test 2024: Jaké máme zkušenosti z testování zubních past?

Recenze GC Tooth Mousse 35 ml - pomáhá s remineralizací zubní skloviny

95 %

Pro zuby v kategorii Zuby

Klady

  • Remineralizuje zubní sklovinu
  • Snižuje citlivost zubů
  • Snadné použití
  • Užitečný po profesionálním čištění zubů
  • Vhodný po bělení a ortodontické léčbě

Zápory

  • Sladká chuť nemusí vyhovovat každému
  • Nevhodný pro alergiky na mléčné proteiny
  • Nevhodný pro alergiky na benzoátové přísady
GC Tooth Mousse 35 ml

Verdikt

“GC Tooth Mousse je pro mě užitečný produkt, který skutečně pomáhá s remineralizací zubní skloviny a snižuje citlivost zubů. Oceňuji jeho snadnou aplikaci a efektivitu, i když sladká chuť a omezení pro osoby s alergií na mléčné proteiny mohou být pro někoho nevýhodou. Celkově bych jej doporučil těm, kteří hledají účinný způsob, jak zlepšit zdraví svých zubů, ale vždy je dobré konzultovat použití s odborníkem.”

Koupit či neokoupit?

Kupte, pokud…
  • Hledáte účinnou remineralizaci zubní skloviny
  • Máte citlivé zuby
  • Podstupujete ortodontickou léčbu
Nekupujte, pokud…
  • Jste alergičtí na mléčné proteiny
  • Vadí vám sladká chuť
  • Hledáte rychlé a jednoduché řešení

Srovnání hlavních parametrů

Opalescence Cool Mint bělicí 133 g / 100 mlOpalescence Cool Mint bělicí 133 g / 100 ml GC Tooth Mousse 35 mlGC Tooth Mousse 35 ml ApaCare repair korekční zubní gel 30 mlApaCare repair korekční zubní gel 30 ml Herbadent Original Bylinná 100 gHerbadent Original Bylinná 100 g GC MI Paste Plus Máta 35 mlGC MI Paste Plus Máta 35 ml TianDe gel na zuby tekutý vápník 120 gTianDe gel na zuby tekutý vápník 120 g Nu Skin AP-24 whitening fluoride 110 gNu Skin AP-24 whitening fluoride 110 g Elmex dětská Kids Duopack 2 x 50 mlElmex dětská Kids Duopack 2 x 50 ml Jack N´ Jill Gel na prořezávající se zoubky 15 gJack N´ Jill Gel na prořezávající se zoubky 15 g Pleva s propolisem 75 gPleva s propolisem 75 g BioRepair Advanced Intensive Night 75 mlBioRepair Advanced Intensive Night 75 ml Clinomyn smokers 75 mlClinomyn smokers 75 ml Tiande extra white pro 60 gTiande extra white pro 60 g Marvis whitening mint s bělicím účinkem 85 mlMarvis whitening mint s bělicím účinkem 85 ml
Ocenění TOP 1 Pro zuby TOP 3 TOP 4 TOP 5 TOP 6 TOP 7 TOP 8 TOP 9 TOP 10 TOP 11 TOP 12 TOP 13 TOP 14
Hodnocení 95 % 95 % Přečíst recenzi 85 % 97 % 95 % 97 % 89 % 99 % 100 % 97 % 99 % 98 % 94 % 96 %
Cena Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky Zobrazit nabídky
Typ produktu Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty Zubní pasty
Výrobce Ultradent GC Europe - Herbai GC Europe TianDe - COLGATE - PALMOLIVE Jack N´ Jill Pleva - - tianDe Ludovico Martelli
Objem 100 ml 35 ml 30 ml - 35 ml - - 100 ml - - 75 ml 75 ml - 85 ml
Dětské - ano - - - - - ano ano ano - - - -
Bez fluoru - ano ano - ano - - - ano - ano - - -
Bio - - - - - - - - ano - - - - -
Černá - - - - - - - - - - - - - -
Pro citlivé dásně - ano - - ano - - - ano ano - - - -
Bez fluoridu - ano ano - ano - - - ano - ano - - -
CBD - - - - - - - - - - - - - -
Přírodní - - - ano - - - - ano ano - - - -
S propolisem - - - - - - - - - ano - - - -
Pro citlivé zuby - ano ano - ano ano - ano - - - - - -
Na obnažené krčky - - ano - ano - - - - - - - - -
S bělícím účinkem ano - ano - - ano ano - - - - ano ano ano
Hmotnost 133 g - - 100 g - 120 g 110 g 153 g 15 g 75 g 128 g - 60 g 95 g

Jak vybrat správnou zubní pastu pro vaše potřeby

Složení zubní pasty: Na co si dát pozor

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zubní pasty je její složení. Ne každá pasta je vhodná pro každého. Zajímejte se o obsah fluoridu. Fluorid posiluje zubní sklovinu a chrání před zubním kazem. Ale pozor, některé pasty mohou obsahovat příliš mnoho fluoridu, což může být škodlivé, zejména pro děti.

Další složkou, kterou byste měli sledovat, je SLS (sodium lauryl sulfate). Tento pěnivý agent může dráždit dásně a způsobovat afty. Pokud máte citlivé dásně, hledejte pasty bez SLS.

Specifické potřeby: Citlivé zuby, bělení a další

Máte citlivé zuby? Pak hledejte pasty s obsahem dusičnanu draselného nebo strontium chloridu. Tyto látky pomáhají snižovat citlivost zubů a dásní. Osobně jsem měl skvělé zkušenosti s pastami, které obsahují tyto složky.

Chcete bělit zuby? Vyhněte se pastám s agresivními bělícími složkami, které mohou poškodit sklovinu. Raději sáhněte po pastách s obsahem peroxidu vodíku nebo mikročástic, které jemně odstraňují skvrny.

Certifikace a testování: Jak poznat kvalitní produkt

Ne všechny zubní pasty jsou stejně kvalitní. Hledejte produkty, které mají certifikace od renomovaných organizací, jako je ADA (American Dental Association) nebo evropské ekvivalenty. Tyto certifikace zaručují, že pasta prošla přísnými testy a je bezpečná a účinná.

Dalším dobrým indikátorem kvality je recenze od odborníků a uživatelů. Přečtěte si zkušenosti ostatních, ale buďte kritičtí. Ne každá recenze je objektivní.

Chuť a textura: Nezanedbatelný faktor

Chuť a textura zubní pasty mohou ovlivnit vaši ochotu ji pravidelně používat. Některé pasty mají velmi silnou mátovou chuť, která může být pro někoho nepříjemná. Zkuste různé varianty a najděte tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Textura pasty je také důležitá. Některé pasty jsou příliš abrazivní a mohou poškodit sklovinu. Hledejte pasty s jemnou texturou, které jsou šetrné k vašim zubům a dásním.

Porovnat ceny zubních past

Často kladené otázky

Jak poznám, že zubní pasta obsahuje fluorid, který je prospěšný pro zdraví zubů?
Na obalu hledej složky jako sodium fluoride, stannous fluoride nebo amine fluoride. Tyto látky posilují zubní sklovinu a chrání před kazem. Pokud tam nejsou, pasta fluorid neobsahuje.
Je rozdíl mezi zubní pastou pro citlivé zuby a běžnou zubní pastou?
Ano, pasty pro citlivé zuby obsahují složky jako potassium nitrate nebo strontium chloride, které pomáhají snižovat citlivost. Běžné pasty tyto složky nemají a mohou být pro citlivé zuby příliš abrazivní.
Jak poznám, že zubní pasta je vhodná pro bělení zubů?
Hledej složky jako hydrogen peroxide nebo baking soda. Tyto látky pomáhají odstraňovat povrchové skvrny a bělit zuby. Ale pozor, mohou být abrazivní, takže je nepoužívej příliš často.
Může být zubní pasta bez SLS (sodium lauryl sulfate) stejně účinná jako ta s SLS?
Ano, může. SLS je pěnidlo, které pomáhá rozptýlit pastu v ústech, ale neovlivňuje její čistící schopnosti. Pokud máš citlivé dásně nebo trpíš afty, zvaž pastu bez SLS.
Jaký je rozdíl mezi zubní pastou s přírodními složkami a běžnou zubní pastou?
Přírodní pasty často neobsahují syntetické chemikálie, parabeny nebo umělá barviva. Místo toho používají bylinné extrakty a esenciální oleje. Mohou být šetrnější k dásním, ale nemusí mít stejnou účinnost v prevenci zubního kazu jako pasty s fluoridem.
Je vhodné používat zubní pastu s aktivním uhlím každý den?
Ne, pasty s aktivním uhlím jsou abrazivní a mohou při častém používání poškodit zubní sklovinu. Používej je maximálně jednou týdně a kombinuj s běžnou fluoridovou pastou.
Jak zjistím, že zubní pasta je vhodná pro děti?
Dětské zubní pasty mají nižší obsah fluoridu a často jsou označeny věkovým doporučením. Hledej pasty s jemnou chutí a bez agresivních složek, které by mohly dráždit dětskou ústní dutinu.

Pomohl vám článek?

4.35 / 5 (476 hodnocení)

Nejnovější recenze zubních past

Recenze Dologel gel na prořezávání zoubků 25 ml – přírodní složení a snadné použití

Celkové hodnocení

93 %

Solidní pomocník v kategorii Zubní pasty

Dologel gel na prořezávání zoubků je přírodní pomocník, který rychle zmírní bolest při růstu zoubků. Jednoduché použití a šetrné složení jsou jeho hlavní výhody.Číst dále »Recenze Dologel gel na prořezávání zoubků 25 ml – přírodní složení a snadné použití

Recenze Aloclair gel ústní gel 8 ml – šetrné složení účinné proti aftům

Celkové hodnocení

83 %

Obtížná aplikace v kategorii Zubní pasty

Aloclair gel poskytuje šetrnou péči a rychlou úlevu od aftů a drobných poranění v ústech. Jak splňuje očekávání? Přečtěte si naši podrobnou recenzi!Číst dále »Recenze Aloclair gel ústní gel 8 ml – šetrné složení účinné proti aftům

Recenze Elmex dětská zubní pasta 50 ml – účinně chrání dětské zoubky před kazem

Celkové hodnocení

96 %

Ochrana před kazem v kategorii Zubní pasty

Elmex dětská zubní pasta 50 ml s aminfluoridem chrání dětské zoubky. Recenzujeme její účinnost, konzistenci a chuť. Zjistěte, zda je dobrá investice.Číst dále »Recenze Elmex dětská zubní pasta 50 ml – účinně chrání dětské zoubky před kazem

Recenze Lacalut zubní pasta aktiv proti paradentóze 75 ml – výrazné protizánětlivé a stahující účinky

Celkové hodnocení

96 %

Pro zdravé dásně v kategorii Zubní pasty

Lacalut zubní pasta aktiv proti paradentóze účinně řeší krvácení dásní a záněty. Unikátní protizánětlivé a stahující účinky zlepšují zdraví dásní navzdory specifické chuti a vyšší ceně.Číst dále »Recenze Lacalut zubní pasta aktiv proti paradentóze 75 ml – výrazné protizánětlivé a stahující účinky

Recenze Colgate Bělicí Max White Ultra Active Foam 50 ml – rychlé bělení zubů za přijatelnou cenu

Celkové hodnocení

80 %

Cenově dostupné bělení v kategorii Zubní pasty

Colgate Max White Ultra Active Foam je zubní pasta pro rychlé a efektivní bělení zubů. V recenzi hodnotíme její výhody a nevýhody, které vám pomohou s rozhodováním.Číst dále »Recenze Colgate Bělicí Max White Ultra Active Foam 50 ml – rychlé bělení zubů za přijatelnou cenu

Recenze Opalescence Cool Mint bělicí zubní pasta 133 g / 100 ml – účinná a šetrná k zubní sklovině

Celkové hodnocení

95 %

Účinné a šetrné v kategorii Zubní pasty

Opalescence Cool Mint bělicí zubní pasta nabízí osvěžující chuť a účinné bělení zubů s viditelnými výsledky po pravidelném používání. Přečtěte si celou recenzi!Číst dále »Recenze Opalescence Cool Mint bělicí zubní pasta 133 g / 100 ml – účinná a šetrná k zubní sklovině